Zaloguj się | Rejestracja

Forum

Gumieńce 24 - Portal Mieszkańców > Gumieńce > Szczecin :: Forum :: Ogólne :: Kluby sąsiedzkie
 
<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>
Strefa zamieszkania i związany z tym ruch.
Moderatorzy: admin, kacper, tomek24, marylka, marysia
Autor Odpowiedzi
dobromir
11 gru 2015 : 19:07

Zarejestrowany #949
Dołączył: 18 maj 2013 : 15:43
postów: 50
Drodzy sąsiedzi którzy czytacie forum. Jestem po dłuższych rozmowach ze Strażą Miejską i Policją o strefie zamieszkania i oznakowaniem oraz ruchem pojazdów na osiedlu Kazimierska.
Pomysł jest taki. Zmienić oznakowanie bo obecne jest złe i wprowadza w błąd. Czyli: usunąć znak strefa zamieszkania i wprowadzić ruch jednokierunkowy. Wjazd tylko i wyłącznie od strony przy sklepie Żabka i ruch okrężny z wyjazdem przy banku PKO. Na załączonym obrazku kolor czerwony wjazd i zielony wyjazd. Żadnych przepychanek by nie było. Poza tym jeśli ktoś będzie chciał, będzie mógł jeździć w kółko. Poza tych ruch na osiedlu według oznakowania pionowego. Dodatkowo wymusić na zarządcy osiedla montaż progów zwalniających. Spowodowało by to ograniczenie prędkości dla osób spieszących się i tych którzy nie zdejmują nogi z gazu mimo że obecne oznakowanie mówi o prędkości do 20 km/h. Dla nie znających przepisu https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Strefa_zamieszkania
Na niebiesko zaznaczyłem również drogę która będzie otwarta po ukończeniu etapu 4.
Poza tym, usunięcie znaku poziomego tak zwanej koperty. Każdy się boi tam parkować. Z tym że jest tam inny znak poziomy który wyklucza.
Jeśli moja propozycja zmian będzie się komuś podobała proszę o podpisanie się krótkim komantarzem.



[ Edytowany 11 gru 2015 : 19:13 ]

Szacunek dla ludzi, NIE dla buraków
Powrót do góry
dobromir
12 gru 2015 : 15:16

Zarejestrowany #949
Dołączył: 18 maj 2013 : 15:43
postów: 50
Dopisując do inwestycji bezpieczeństwa osiedla. Monitoring jest zbyt drogi a i tak nie odstraszy potencjalnych osobników. Czyli najpierw wydatek założenia instalacji bo o tym nikt nie myślał przy budowie. A potem koszt takiego osiedla sięga do 100 złotych miesięcznie za to że będzie się rejestrowało na dysku plus jedną interwencję gratis. Jeśli potem ktoś wezwie ochronę bez zasadnie to dopiszą do rachunku. Ja dziękuję za coś takiego. Lepiej wydać raz a porządnie by inwestycja działała. A co myślicie o tym http://www.pzmwimet.pl/produkty,pl,slupki-automatyczne.html http://www.pilomat.com/products/automatic-bollards/ takie dwa http://sklep.szymkowiak.pl/product-pol-4421-BFT-Stoppy-MBB-219-500.html i po kłopocie.
Każdy mieszkaniec miałby pilota. Dużo miejsca do montażu nie potrzeba. I jest wytrzymalsze niż szlaban. Można by było montować nawet teraz.

[ Edytowany 12 gru 2015 : 16:09 ]

Szacunek dla ludzi, NIE dla buraków
Powrót do góry
Ridick26
12 gru 2015 : 15:43
Zarejestrowany #2807
Dołączył: 27 sty 2015 : 15:51
postów: 70
ja za zamknięciem osiedla jestem jak najbardziej za, ze względów bezpieczeństwa dzieci i starszych mieszkańców plus miejsca parkingowe będą faktycznie zajmowane przez mieszkańców osiedla(dla lokali usługowych będą miejsca chyba od kwietnia 2016 wzdłuż ku slońcu)

jedno pytanie, nie musimy mieć jakiś zezwoleń straży, policji, um miasta etc?
Powrót do góry
Pistolero
14 gru 2015 : 07:37
Zarejestrowany #1004
Dołączył: 21 wrz 2013 : 07:30
postów: 20
Ja też jestem za zamknięciem osiedla. Skłony jestem płacić większe opłaty. Co, do słupków to wole bramę, właśnie ze względu na to, że ograniczymy ilość "obcych" na osiedlu, a i dzieci tak szybko nie pouciekają;) Uważam, że koniecznie musi być ochrona na bramach ponieważ w przeciwnym razie będą one zawsze otwarte...
Na pewno jest to trudne przedsięwzięcie, ale do zrobienia, co widzimy na kilku osiedlach.
A monitoring? Jestem przeciwny. Dodatkowo może się mylę, ale zauważyłem, że zawsze w okolicach otrzymywania kart do głosowania w sprawie monitoringu dzieją się dziwne rzeczy typu włamania, w których nic nie ginie, psucie bramy garażowej... zbieg okoliczności?
Powrót do góry
tiffany
14 gru 2015 : 10:54
Zarejestrowany #766
Dołączył: 31 mar 2012 : 18:32
postów: 8
Pistolero napisał(a) ...

Ja też jestem za zamknięciem osiedla. Skłony jestem płacić większe opłaty. Co, do słupków to wole bramę, właśnie ze względu na to, że ograniczymy ilość "obcych" na osiedlu, a i dzieci tak szybko nie pouciekają;) Uważam, że koniecznie musi być ochrona na bramach ponieważ w przeciwnym razie będą one zawsze otwarte...
Na pewno jest to trudne przedsięwzięcie, ale do zrobienia, co widzimy na kilku osiedlach.
A monitoring? Jestem przeciwny. Dodatkowo może się mylę, ale zauważyłem, że zawsze w okolicach otrzymywania kart do głosowania w sprawie monitoringu dzieją się dziwne rzeczy typu włamania, w których nic nie ginie, psucie bramy garażowej... zbieg okoliczności?


Odnoszę takie samo wrażenie, wczoraj odkryłam włamanie do mojej piwnicy, nic nie zginęło, może nie mam nic ciekawego w piwnicy a może to właśnie próba wymuszenia monitoringu? Podobne wrażenie odniosłam przy okazji WYPRZEDAŻY miejsc postojowych Polnordu, nagle nagminnie straż miejska się pojawia, nie żebym była fanką teorii spiskowych....
Powrót do góry
wiszko
14 gru 2015 : 14:02
Zarejestrowany #2401
Dołączył: 29 lip 2014 : 06:28
postów: 88
Jestem za zamknięciem osiedla. Uważam jednak że jak coś robić to porządnie, czyli ogrodzenie, szlabany, ochrona przy szlabanach z monitoringiem tak aby pilnowali całego osiedla a nie spali przy szlabanach.
Powrót do góry
Ridick26
28 gru 2015 : 10:49
Zarejestrowany #2807
Dołączył: 27 sty 2015 : 15:51
postów: 70
kiedy jest zebranie wspólnot? wiadomo coś? ktoś działa w temacie?może na zebraniu poruszymy ten temat? no i nikt nie odpisał czy musimy mieć zgodę służb (straż, policja etc) na zamknięcie osiedla.
Powrót do góry
Tobol
12 sty 2016 : 14:14
Zarejestrowany #892
Dołączył: 06 sty 2013 : 18:55
postów: 18
dobromir napisał(a) ...
usunąć znak strefa zamieszkania


To było już poruszane wielokrotnie. Znak jest poprawny, zgodny z budową osiedla. Tego znaku nie da się usunąć, ponieważ drogi zostały zbudowane w taki, a nie inny sposób, np. nie ma chodników. Nawet gdybyś chciał to za swoje pieniądze przebudować (wybudować chodniki zamiast pasa ruchu) to i tak nie wyjdzie bo większość dróg musi pozostać dwukierunkowa ze względu na dojazdy do garaży.

Jeśli chcemy mieć porządek na osiedlu to trzeba by pomyśleć o firmie, która będzie odholowywała źle zaparkowane pojazdy na koszt właściciela. Myślę, że podziałało by to bardzo szybko.
Powrót do góry
 

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System