Zaloguj się | Rejestracja

Ścieżka rowerowa na ul. Ku Słońcu w Szczecinie


Ścieżka rowerowa na
Ku Słońcu w Szczecinie


Na Gumieńcach przy ul. Ku Słońcu postanie brakujący odcinek ścieżki rowerowej - między Szkołami Salezjańskimi a bramą główną Cmentarza Centralnego w Szczecinie. Inwestycja jest możliwa m.in. dzięki funduszom europejskim, które Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego przeznaczył na budowę dróg rowerowych w Szczecińskim Obszarze Metropolitalnym.


Zgodnie z zapewnieniami Urzędu Miasta Szczecin jeszcze w tym roku ma powstać ścieżka rowerowa przy ul. Ku Słońcu na Gumieńcach. Będzie to brakujący odcinek o długości 1500 metrów, od Szkół Salezjańskich do głównej bramy Cmentarza Centralnego. Zgodnie z projektem ścieżka będzie miała 2 metry szerokości i będzie dwukierunkowa. Przy ścieżce pojawią się też stojaki na rowery.

Reklamy Google:


To nie koniec rowerowych inwestycji w Szczecinie. Na al. Wyzwolenia powstanie szlak dla rowerów na odcinku od pl. Żołnierza Polskiego do centrum handlowego "Fala". Droga będzie prowadziła przy krawędzi jezdni z wyjątkiem przystanków komunikacji miejskiej. Kolejny odcinek, połączony z al. Wyzwolenia, prowadzić będzie przez plac Żołnierza Polskiego, a następnie obok Bramy Królewskiej, budowanej filharmonii aż do parku Żeromskiego.

Rowerowe inwestycje będą dofinansowane z unijnych funduszy. Szczecin otrzymał na ten cel ponad 3 mln złotych.

Źródła: szczecin.gazeta.pl, GS24.pl, 24Kurier.pl

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościBrakujący odcinek ścieżki rowerowej przy ul. Ku Słońcu:


Instrukcja: w celu przesunięcia mapy kliknij na interesujący Ciebie obszar i poruszaj myszką. Powiększ mapę klikając "+" i analogicznie pomniejsz mapę przez "-".

Ścieżka rowerowa przy ul. Ku Słońcu - Google Street View:


Instrukcja: w celu obracania widoku skorzystaj z kółka na panelu sterowania w lewym górnym rogu lub użyj strzałek w lewo i w prawo na klawiaturze. Jeśli chcesz przejść po ulicy, kliknij jedną z białych strzałek nałożonych na drogę lub użyj strzałek w górę i w dół na klawiaturze.

Zobacz artykuły powiązane:

Rowerowa ścieżka
widmo na Gumieńcach


Po opublikowaniu artykułu dotyczącego ścieżek rowerowych na Gumieńcach w Szczecinie czytelnicy zwrócili nam uwagę, że na ulicy Wierzbowej nie ma DDR (droga dla rowerów), a rowerzyści korzystają z "tradycyjnej" jezdni z ograniczeniem prędkości do 30 km/h. Okazuje się, że faktycznie ścieżkę wybudowano z myślą o rowerach, jednak ścieżką rowerową nie jest. Do tej pory jednak błądzi tam wielu miłośników dwóch kółek.Ścieżki rowerowe
na Gumieńcach


Gumieńce to niewątpliwie jedno z najbardziej zielonych osiedli Szczecina. To też chyba jedyne miejsce, gdzie turyści dziwią się widząc rowerzystę na Cmentarzu Centralnym. Ta ogromna nekropolia to swoisty park, na którym nie brakuje amatorów dwóch kółek. Gdzie jeszcze znajdziemy ścieżki rowerowe na Gumieńcach i jaki kierunek obrać? Poszukaliśmy odpowiedzi na te pytania.

poniedziałek 24 lutego 2014 - 12:23:04 | Komentarze: 0
Wersja do druku

wyszukiwarka Gumieniec

Gumieńce - usługi/firmy

przychodnie.jpg
Przychodnie
Medycyny Rodzinnej
Zapraszamy naszych Pacjentów na pierwsze bezpłatne szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B
- wzw B. Szczecin-Gumieńce,
ul. Lubelska 29, tel. +48 91 486 80 80.

SCK.jpg

OFERTA PRACY
Hipermarket b1 w Szczecinie poszukuje osób na stanowisko Pracownik Hali oraz na stanowisko Kasjer. Oferujemy UMOWĘ O PRACĘ oraz BOGATY PAKIET BENEFITÓW. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres: schiever@simaconsulting.pl

Syndyk masy upadłości: COMPARPOL Spółki z o.o. w upadłości likwidacyjnej z siedzibą w Policach oferuje w atrakcyjnych cenach (po cenie obniżonej o 60% w stosunku do ceny oszacowania) do sprzedaży dwie niezabudowane działki rolne położone w Łęgach (gmina Dobra koło Szczecina) o pow.: 1,0666 ha i 1,0551 ha. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: 888 088 222 lub e-mail: syndyk.szczecin@wp.pl

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
Gumience24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Gumience24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się na Gumieńcach... więcej

reklama