Zaloguj się | Rejestracja

Ścieżka rowerowa na ul. Ku Słońcu w Szczecinie


Ścieżka rowerowa na
Ku Słońcu w Szczecinie


Na Gumieńcach przy ul. Ku Słońcu postanie brakujący odcinek ścieżki rowerowej - między Szkołami Salezjańskimi a bramą główną Cmentarza Centralnego w Szczecinie. Inwestycja jest możliwa m.in. dzięki funduszom europejskim, które Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego przeznaczył na budowę dróg rowerowych w Szczecińskim Obszarze Metropolitalnym.


Zgodnie z zapewnieniami Urzędu Miasta Szczecin jeszcze w tym roku ma powstać ścieżka rowerowa przy ul. Ku Słońcu na Gumieńcach. Będzie to brakujący odcinek o długości 1500 metrów, od Szkół Salezjańskich do głównej bramy Cmentarza Centralnego. Zgodnie z projektem ścieżka będzie miała 2 metry szerokości i będzie dwukierunkowa. Przy ścieżce pojawią się też stojaki na rowery.

Reklamy Google:


To nie koniec rowerowych inwestycji w Szczecinie. Na al. Wyzwolenia powstanie szlak dla rowerów na odcinku od pl. Żołnierza Polskiego do centrum handlowego "Fala". Droga będzie prowadziła przy krawędzi jezdni z wyjątkiem przystanków komunikacji miejskiej. Kolejny odcinek, połączony z al. Wyzwolenia, prowadzić będzie przez plac Żołnierza Polskiego, a następnie obok Bramy Królewskiej, budowanej filharmonii aż do parku Żeromskiego.

Rowerowe inwestycje będą dofinansowane z unijnych funduszy. Szczecin otrzymał na ten cel ponad 3 mln złotych.

Źródła: szczecin.gazeta.pl, GS24.pl, 24Kurier.pl

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościBrakujący odcinek ścieżki rowerowej przy ul. Ku Słońcu:


Instrukcja: w celu przesunięcia mapy kliknij na interesujący Ciebie obszar i poruszaj myszką. Powiększ mapę klikając "+" i analogicznie pomniejsz mapę przez "-".

Ścieżka rowerowa przy ul. Ku Słońcu - Google Street View:


Instrukcja: w celu obracania widoku skorzystaj z kółka na panelu sterowania w lewym górnym rogu lub użyj strzałek w lewo i w prawo na klawiaturze. Jeśli chcesz przejść po ulicy, kliknij jedną z białych strzałek nałożonych na drogę lub użyj strzałek w górę i w dół na klawiaturze.

Zobacz artykuły powiązane:

Rowerowa ścieżka
widmo na Gumieńcach


Po opublikowaniu artykułu dotyczącego ścieżek rowerowych na Gumieńcach w Szczecinie czytelnicy zwrócili nam uwagę, że na ulicy Wierzbowej nie ma DDR (droga dla rowerów), a rowerzyści korzystają z "tradycyjnej" jezdni z ograniczeniem prędkości do 30 km/h. Okazuje się, że faktycznie ścieżkę wybudowano z myślą o rowerach, jednak ścieżką rowerową nie jest. Do tej pory jednak błądzi tam wielu miłośników dwóch kółek.Ścieżki rowerowe
na Gumieńcach


Gumieńce to niewątpliwie jedno z najbardziej zielonych osiedli Szczecina. To też chyba jedyne miejsce, gdzie turyści dziwią się widząc rowerzystę na Cmentarzu Centralnym. Ta ogromna nekropolia to swoisty park, na którym nie brakuje amatorów dwóch kółek. Gdzie jeszcze znajdziemy ścieżki rowerowe na Gumieńcach i jaki kierunek obrać? Poszukaliśmy odpowiedzi na te pytania.

poniedziałek 24 lutego 2014 - 12:23:04 | Komentarze: 0
Wersja do druku

wyszukiwarka Gumieniec

Gumieńce - usługi/firmy

przychodnie.jpg
Przychodnie
Medycyny Rodzinnej
Zapraszamy naszych Pacjentów na pierwsze bezpłatne szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B
- wzw B. Szczecin-Gumieńce,
ul. Lubelska 29, tel. +48 91 486 80 80.

DENTAMEDICA.jpg
Mierzyn, ul. Topolowa 1i
tel. +48 691 211 449, +48 91 38 31 361
Dentamedica to nowa klinika stomatologiczna w Mierzynie, w której najnowocześniejszy sprzęt
i technologie w połączeniu z wiedzą
i doświadczeniem lekarzy, zapewnią Państwu kompleksowe leczenie
i pełną satysfakcję
. Klinika oferuje pełen zakres usług dentystycznych.

emiwo.jpg
Bezpieczeństwo i spokojna głowa
Uporządkuj swoje ubezpieczenia! Kompleksowa oferta ubezpieczeń:
dla RODZINY, dla FIRMY, dla BRANŻY MEDYCZNEJ, dla ROLNIKÓW. Promocja polis posagowych - oszczędzaj razem z dzieckiem!
Biuro: Szczecin, Ostrobramska 25/1
Tel. +48 502 774 795. Zapraszamy!

stylowa.jpg
Twoja emerytura z EVENTUS DUO
Małgorzta Sipowicz, tel. +48 783 367 300
Eventus DUO to pierwszy w Polsce program, który łączy gwarancję świadczeń emerytalnych z inwestycją w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe. Weź los w swoje ręce i już dziś zabezpiecz się finansowo na przyszłość... zobacz więcej

FIBARO.jpgSystem FIBARO to obecnie najdoskonalsze rozwiązanie automatyki budynkowej dostępne na rynku. Jest on całkowicie bezprzewodowy i umożliwia bezinwazyjną instalację. FIBARO może ostrzec domowników przed pożarem, zalaniem czy włamaniem. Dzięki systemowi FIBARO możemy również znacznie ograniczyć koszty utrzymania domu, w tym ogrzewania. Zapraszamy do salonu przy ul. Sezamkowej 2
w Mierzynie, tel. +48 535 805 057... więcej

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

jezyki.jpg
Dofinansowany
Projekt Językowy
Wrześniowa Językowa Oferta Specjalna:
do kursu język. 10h MS Excel GRATIS!
3 miesiące nauki języka za 370zł z możliwością kontynuacji. Studenci po okazaniu ważnej legitymacji - 10% rabatu. Wszystkie poziomy języka: angielski, niemiecki, włoski, hiszpański. 48 zajęć 45 min. Zajęcia 2 razy w tygodniu po 90 min. (od pon. do piątku)
Happy Hours (godz.9-15) 297zł za 48h.
Kurs Weekendowy (sobota lub niedziela) 297zł za 48h.
Kontakt tel.: 91 484 19 60.

szkola.jpg
Nabór otwarty 2014/2015 na Roczne Studium Policealne na kierunkach: Psychologia Kryminalna, Psychologia Rozwoju Osobistego.
Pomorska Szkoła Psychologii
ul. Dąbrowskiego 38-40, Szczecin (budynek "Ornament", I piętro pok.103).
Telefony: 91 484 19 60, 508 199 196.

reklama.jpg
Reklama w portalu
Gumience24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Gumience24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się na Gumieńcach... więcej

reklama