WiadomośćGumieńce: zbadaj cukier na Cukrowej
(Kategoria: Szczecin Gumieńce - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
piątek 13 listopada 2015 - 12:15:47


Gumieńce: zbadaj cukier na Cukrowej

Fundacja Ludzkie Sprawy i Komitet Organizacyjny Światowego Dnia Walki z Cukrzycą w Szczecinie zaprasza mieszkańców naszego miasta do udziału w spotkaniu dotyczącym problematyki cukrzycy. Spotkanie odbędzie się w sobotę 14 listopada w godz. 10:00-15:00 w auli Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego przy ulicy Cukrowej 8 w Szczecinie. Wstęp wolny.


Celem spotkania jest zachęcenie mieszkańców Szczecina do regularnego wykonywania badań profilaktycznych i modyfikacji stylu życia. Podczas spotkania zaproszeni eksperci przedstawią zasady zdrowego żywienia, rolę edukacji w terapii cukrzycy, sposoby profilaktyki dla osób zagrożonych cukrzycą, w tym również różne rodzaje aktywności fizycznej dedykowane osobom w każdym wieku.

Reklamy Google:


W ramach działań prewencyjnych, podczas wydarzenia będą wykonywane badania przygodnej - czyli niezależnej od spożycia posiłku - glikemii we krwi za pomocą glukometru oraz badania okulistyczne Fundus Kamerą w kierunku ewentualnych zmian na dnie oka u pacjentów z cukrzycą. Kosmetolog-podolog udzieli profesjonalnych wskazówek odnoście pielęgnacji stóp, natomiast u osób bez cukrzycy określone zostanie ryzyko jej rozwoju za pomocą skali FINDRISC.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Wojewody Zachodniopomorskiego oraz mecenatem Miasta Szczecin. Gościem specjalnym będzie Wiesław Łągiewka - aktor, śpiewak i reżyser, ulubieniec szczecińskiej publiczności.

Cukrzyca, jako jedna z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych, podobnie jak nowotwory czy choroby układu krążenia, stanowi poważne wyzwania systemowe i zasługuje na szczególną uwagę w procesie kształtowania opieki zdrowotnej. Jest jedyną w historii chorobą niezakaźną, która została uznana przez Organizację Narodów Zjednoczonych za epidemię XXI wieku. Na cukrzycę w Polsce cierpi ponad trzy miliony osób, przyrost chorych w ciągu roku wynosi 2,5%. 85% przypadków cukrzycy stanowi cukrzyca typu 2, silnie związana z nadwagą i siedzącym stylem życia.


Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZbadaj cukier na Cukrowej - plakat:
Źródło: Gumieńce 24 - Portal Mieszkańców > Gumieńce > Szczecin
( http://www.gumience24.pl/news.php?extend.1514 )