WiadomośćAmazon: 1000 nowych miejsc pracy w Kołbaskowie
(Kategoria: Szczecin Gumieńce - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
piątek 28 października 2016 - 13:31:01


Amazon: 1000 nowych miejsc pracy w sąsiedztwie Gumieniec

Amerykańska firma Amazon ogłosiła budowę olbrzymiego centrum logistycznego w Kołbaskowie. W ciągu trzech lat od momentu uruchomienia centrum, znajdzie w nim pracę ponad 1000 osób. Wkrótce rozpocząć się powinien nabór do firmy na stanowiska menadżerskie.


Amazon potwierdził plany budowy w Kołbaskowie centrum logistyki e-commerce o powierzchni 67.000 metrów kwadratowych. W ciągu 3 lat od uruchomienia centrum Amazon utworzy ponad tysiąc pełnoetatowych miejsc pracy. Do prowadzenia dalszych inwestycji w Polsce firmę zachęcił wzrost zapotrzebowania na usługi Amazon wśród klientów z Polski i całej Europy. Deweloperem inwestycji jest firma Panattoni Europe.

"Cieszymy się, że wkrótce Amazon dołączy do społeczności Kołbaskowa i stworzy tutaj ponad tysiąc pełnoetatowych miejsc pracy, w tym także wiele stanowisk kierowniczych. Naszym pracownikom będziemy mogli zaoferować konkurencyjne wynagrodzenie, bogate pakiety benefitów pozapłacowych oraz możliwości rozwoju kariery w jednej z najszybciej rosnących firm technologicznych na świecie" - mówi Steven Harman, Dyrektor Operacyjny spółki Amazon na Europę kontynentalną.

Na terenie centrum pracownicy Amazon będą odbierać, pakować i wysyłać do klientów niewielkie przedmioty, takie jak książki, sprzęt elektroniczny czy towary konsumpcyjne. Podczas realizacji zamówień będą na bieżąco korzystać z innowacyjnych technologii, w tym z rozwiązań Amazon Robotics.

Reklamy Google:


"Polska jest pierwszym krajem europejskim, w którym już we wrześniu 2015 r. wdrożyliśmy technologię Amazon Robotics. Zastosowanie tej technologii to tylko jeden z przykładów na to, jak mocno angażujemy się we wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie logistyki, działając z myślą o naszych pracownikach i naszych klientach" - dodaje Steven Harman.

Roboty wjeżdżają pod złożoną z półek wieżę, na której przechowywane są produkty, podnoszą ją i przewożą w inne miejsce w centrum, w którym czekają na nie pracownicy. W ten sposób pomagają przyspieszyć czas realizacji zamówień, zwiększając jednocześnie komfort pracy.

"Bardzo się cieszę, że Amazon zdecydował się ulokować swoją nową inwestycję na terenie Gminy Kołbaskowo. Jestem przekonana, że dzięki temu wzbogaci się rynek pracy, a to przełoży się niewątpliwie na rozwój gminy Kołbaskowo. Mam też nadzieję, że rozszerzy się oferta zatrudnienia, a dla mieszkańców, zwłaszcza młodych dojdą nowe możliwości rozwoju osobistego" - powiedziała Małgorzata Schwarz, Wójt Gminy Kołbaskowo.

Amazon zainwestował przeszło 3 miliardy złotych w budowę i prowadzenie 3 centrów logistyki e-commerce w okolicach Poznania i Wrocławia, Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku oraz warszawskiego biura Amazon Web Services. Na terenie całego kraju Amazon stworzył 5700 pełnoetatowych miejsc pracy i nieustannie rekrutuje na nowe stanowiska.

Rekrutacja do pracy w centrum logistycznym w Kołbaskowie rozpocznie się od pozyskania specjalistów na stanowiska kierownicze, między innymi, w branży IT, finansach, HR, logistyce, inżynierii. Ponadto Amazon nawiąże współpracę z najlepszymi szkołami wyższymi w regionie, aby przyciągnąć ponad 50 zdolnych absolwentów uczelni, którzy dołączą do firmy na stanowiska managerskie. Wszystkie nowe oferty pracy będzie można znaleźć na stronie internetowej www.myamazonjob.com/szczecin

W 2017 r. Amazon rozpocznie rekrutację pracowników na stanowiska poziomu początkowego. Kandydaci, którzy pomyślnie przejdą proces rekrutacji, otrzymają atrakcyjne wynagrodzenie, wiele świadczeń dodatkowych, które obejmują prywatną opiekę zdrowotną, bezpłatny transport do pracy i z powrotem, 26 dni urlopu dla wszystkich pracowników niezależnie od stażu pracy oraz ciepłe posiłki za złotówkę. Dodatkowo firma pokryje nawet 95% kosztów kształcenia na kursach, podczas których pracownicy zdobywają umiejętności szczególnie poszukiwane na rynku pracy - bez względu na to, czy mają one związek z rozwijaniem kariery w strukturach Amazon, czy też nie. Wszystko to w ramach innowacyjnego programu „Postaw na swój rozwój”.

Źródło: Materiały prasowe, Urząd Gminy Kołbaskowo

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości

Źródło: Gumieńce 24 - Portal Mieszkańców > Gumieńce > Szczecin
( http://www.gumience24.pl/news.php?extend.1716 )