WiadomośćCentrum Amazon w Kołbaskowie już otwarte
(Kategoria: Szczecin Gumieńce - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
czwartek 09 listopada 2017 - 18:06:06


Centrum Amazon w Kołbaskowie już otwarte. Podróż do XXII wieku

Amazon, światowy lider sprzedaży internetowej, otworzył w Kołbaskowie centrum logistyczne. To najnowocześniejszy obiekt w Polsce. Pracuje w nim już kilkaset osób - docelowo będzie ich ponad 1000. W centrum działa też 3000 specjalistycznych robotów, które transportują regały z produktami. Docelowo centrum w Kołbaskowie planuje wysyłać ponad milion produktów na dobę.


Amazon to bez wątpienia światowy gigant sprzedaży internetowej. W Europie posiada już 46 centrów logistyki e-commerce, które zlokalizowane są w 8 krajach. W Polsce posiada już 5 takich obiektów wybudowanych za łączną kwotę 3 miliardów złotych. Pracuje w nich ponad 9000 stałych pracowników.

Centrum logistyczne w Kołbaskowie jest najnowocześniejszym obiektem w Polsce. Pracowników wspiera 3000 robotów, które transportują regały z produktami. Wyglądają jak automatyczne odkurzacze, ale na tym podobieństwa się kończą. Ważące ponad 150 kg roboty poruszają się z prędkością ponad 6 km/h i mogą podnosić ciężary o wadze ok. 340 kg.

"Dziś pracownicy nie chodzą od regału do regału by położyć lub zdjąć produkt, ale to regały do nich podjeżdżają" - wyjaśnia Marta Barcewicz, Senior Operations Manager w Amazon.

Roboty "wiedzą" gdzie mają podjechać, dzięki kodom QR znajdującym się na podłodze - w Kołbaskowie jest ich 70.000. Na półkach, które wożą roboty może się znajdować nawet 13 mln produktów. Technologia Amazon Robotics umożliwia przechowywanie do 50% więcej asortymentu, a także o wiele szybszą obsługę zleceń. Dzięki usprawnieniu procesów, czas realizacji poszczególnych zamówień liczony jest już nie w godzinach, a w minutach. Warto dodać, że dzięki tej technologii możliwe okazało się także znaczące zwiększenie zatrudnienia. Od kiedy wprowadzono Amazon Robotics w 2012 r., w centrach logistyki e-commerce Amazon na świecie odnotowano jego pięciokrotny wzrost.

"Polacy, jako jedni z pierwszych na świecie i pierwsi w Europie, rozpoczęli pracę z technologią Amazon Robotics już w 2015 r., kiedy to 270 robotów trafiło do wrocławskiego centrum logistyki e-commerce. Nasze centrum w Kołbaskowie ma ich ponad 3000, co czyni je jednym z najnowocześniejszych budynków w naszej sieci" - mówi Marzena Więckowska, PR Senior Manager w Amazon.

Reklamy Google:


Kołbaskowo jest, obok Sosnowca, jednym z dwóch polskich miast, w których Amazon w tym roku otworzył nowe centra logistyki. Do wprowadzenia kolejnych inwestycji w kraju firmę zachęcił m.in. wzrost zapotrzebowania na usługi Amazon wśród klientów z Polski i Europy. Centrum w Kołbaskowie posiada całkowitą powierzchnię ponad 150 tys. metrów kwadratowych.

"Bardzo cieszymy się, że prace budowlane dobiegły końca i możemy rozpocząć operacje w Centrum w Kołbaskowie. Kilkaset osób w nim zatrudnionych skupia się na realizacji zamówień klientów z Polski i całej Europy" - mówi Oliver Kraftsik, General Manager Centrum Logistyki E-Commerce Amazon w Kołbaskowie.

W Centrum Logistyki Amazon w Kołbaskowie pracują zarówno osoby zajmujące stanowiska poziomu początkowego, jak i specjaliści w branży IT, finansach, HR, logistyce, czy inżynierii. Rekrutację rozpoczęto na kilka miesięcy przed otwarciem obiektu. Osoby zatrudnione przez ten czas szkoliły się w innych filiach firmy w Europie, aby obecnie stanowić wsparcie i szkolić nowoprzyjętych. Dziś w centrum w Kołbaskowie pracuje kilkaset osób, jednakże rekrutacja wciąż trwa. Docelowo zatrudnienie w nim znajdzie jeszcze ponad 1000 osób.

"Rekrutację rozpoczęliśmy już kilka miesięcy temu i jesteśmy bardzo zadowoleni z jej postępów. Widzimy że nasza oferta spotyka się z bardzo dobrym przyjęciem - konkurencyjne pensje, dodatkowy bonus świąteczny do 1250 złotych, umowy bezpośrednie i bogaty pakiet benefitów to ważne elementy naszej oferty" - zachęca Natalia Kwaśny, HR Manager w Amazon.

Kandydaci, którzy pomyślnie przejdą proces rekrutacji, tak jak obecni pracownicy, otrzymają atrakcyjne wynagrodzenie, wiele świadczeń dodatkowych, które obejmują prywatną opiekę zdrowotną, bezpłatny transport do pracy i z powrotem, 26 dni urlopu oraz ciepłe posiłki za złotówkę. Dodatkowo, w ramach programu "Postaw na swój rozwój" firma pokryje nawet 95% kosztów kursów, podczas których pracownicy zdobywają umiejętności szczególnie poszukiwane na rynku pracy - bez względu na to, czy mają one związek z rozwijaniem kariery w strukturach Amazon, czy też nie.

"Niezmiennie ważny jest dla nas także rozwój naszych pracowników i poszukujemy osób, które razem z nami chcą piąć się w górę. Od października 2014 roku awansowaliśmy w Polsce już ponad 700 osób, mamy nadzieję że dzięki naszej inwestycji w Kołbaskowie ta liczba bardzo wzrośnie" - dodaje Natalia Kwaśny.

Informacje na temat aktualnie prowadzonych rekrutacji, dostępne są na stronie www.pracujwamazon.pl

Ponieważ w centrum zatrudnienie znalazło wielu mieszkańców z regionu, dla Amazon istotne jest wspieranie inicjatyw lokalnych. Już dziś mieszkańcy mogą korzystać z autorskiego programu Kindloteka, który ma na celu promocję czytelnictwa. W ramach programu, szkoły otrzymują pakiet 100 książek, 500 e-booków oraz 10 czytników Kindle wraz z interaktywnym kącikiem czytelniczym. Szkoła Podstawowa w Przecławiu, ZPO w Kołbaskowie oraz Szkoła Podstawowa w Będargowie to pierwsze placówki, które otrzymały wsparcie od Kindloteka.

"Program Kindloteka jest wpisany w DNA Amazon, skupia się bowiem na szerzeniu pasji do książek, wobec których mamy duży dług wdzięczności, to od ich sprzedaży zaczynaliśmy naszą przygodę z handlem internetowym ponad 23 lata temu. Na przestrzeni kolejnych miesięcy będziemy sukcesywnie zwiększać nasze zaangażowanie w promocję czytelnictwa w regionie" - informuje Marzena Więckowska.

Inwestycje Amazon, bezpośrednio wspierają również rozwój małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), które realizują sprzedaż poprzez strony firmy. Zasięg platformy e-commerce, umożliwia pozyskanie milionów nowych klientów. Ponadto w ramach programu Fulfillment by Amazon (FBA), firma zapewnia przedsiębiorcom także pełną obsługę logistyczną - wystarczy, że producent dostarczy produkty do jednego z Centrów Logistyki E-Commerce, a Amazon zajmie się za niego ich przechowywaniem, wysyłką i obsługą klienta. Dla małych i średnich przedsiębiorstw oznacza to możliwość ograniczenia dodatkowych kosztów zawiązanych z magazynowaniem i transportem.

"Bliskość Centrum Amazon w Kołbaskowie sprawia, że skorzystanie z programu FBA jest dla lokalnych przedsiębiorców jeszcze łatwiejsze. Dziś współpracuje z nami już ponad 7200 firmy z całej Polski, mam nadzieję, że coraz chętniej dołączać będą do nich także Ci z województwa zachodniopomorskiego" - dodaje Marzena Więckowska.

Budowa centrum w Kołbaskowie kosztowała 410 mln złotych. Prace budowlane trwały 10 miesięcy. Powierzchnia użytkowa obiektu to ponad 150 tys. m2. W centrum nie znajdzie się żadnej tradycyjnej żarówki, 100% wykonania w technologii LED; jakkolwiek pracownicy przede wszystkim pracują przy świetle dziennym - w dachu zamontowano 11 świetlików o powierzchni ponad 100 m kw. każdy. Na inwestycję przypada 640 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych, 102 dla ciężarowych, 25 dla rowerów, 10 dla motocykli oraz 85 doków. Dodatkowo, na terenie obiektu znajduje się 5 przystanków autobusowych i 30 miejsc parkingowych dla autobusów dowożących pracowników. Ponadto, na potrzeby inwestycji, deweloper wybudował 7800 m2 dróg, w tym rondo typu biszkoptowego.

Stronę internetową Amazon.com uruchomiono w lipcu 1995 r. Firma wyznaje cztery zasady przewodnie: koncentrację na kliencie, a nie na konkurencji, pasję do innowacyjnych rozwiązań, zaangażowanie na rzecz doskonałości operacyjnej oraz myślenie długofalowe. Amazon jako pierwszy na świecie zaoferował m. in. następujące produkty i usługi: opinie klientów, zakupy za pomocą jednego kliknięcia, spersonalizowane rekomendacje, Prime, Fulfillment by Amazon, AWS, Kindle Direct Publishing, Kindle, tablety Fire, TV Fire, Amazon Echo. Firma aktywnie rozwija także technologie, które mają potencjał zrewolucjonizować logistykę XXI wieku - tj. Amazon Robotics, czy dostawy zamówień z wykorzystaniem dronów.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościCentrum Amazon w Kołbaskowie:Zobacz artykuły powiązane:

Amazon: 1000 nowych miejsc pracy w sąsiedztwie Gumieniec

Amerykańska firma Amazon ogłosiła budowę olbrzymiego centrum logistycznego w Kołbaskowie. W ciągu trzech lat od momentu uruchomienia centrum, znajdzie w nim pracę ponad 1000 osób. Wkrótce rozpocząć się powinien nabór do firmy na stanowiska menadżerskie.Źródło: Gumieńce 24 - Portal Mieszkańców > Gumieńce > Szczecin
( http://www.gumience24.pl/news.php?extend.1751 )