WiadomośćZdrowe Przedszkole w Szczecinie
(Kategoria: Szczecin Gumieńce - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
poniedziałek 15 czerwca 2020 - 15:38:23


Zdrowe Przedszkole
w Szczecinie


Jest takie miejsce, w samym centrum Szczecina, w którym dzieci poprzez zabawę uczą się zdrowych nawyków. Placówka stawia na ruch i świeże powietrze. Uczy dzieci jak zdrowo zapełnić brzuszki. Opiekunowie zakręceni są na punkcie dzieci i to widać od razu. Na pokładzie przedszkola są nie tylko pedagodzy z ogromnym doświadczeniem i pasją, ale także sensoplastyk, psycholog, dogoterapeuta, logopeda i tyflopedagog. Zapraszamy!


"Już w pierwszych latach życia kształtujemy swoje nawyki na całe życie, uczymy się smaków do których będziemy wracać i budujemy filary, na których później opieramy poczucie własnej wartości. Dobre, zdrowe fundamenty pozwolą nam pewnie stąpać przed siebie. Nasze Dzieci rosną w siłę nie tylko fizyczną, ale przede wszystkim stają się kompetentne emocjonalnie i społecznie." - mówi Dyrektor Przedszkola Alicja Szyszkowska-Gilewska.

Zdrowe Przedszkole buduje zdrowie dzieci na 4 równie ważnych filarach:


Pedagodzy ze Zdrowego Przedszkola robią to skutecznie. Pomaga im w tym, pełna miłości i szacunku do dzieci, Pozytywna Dyscyplina. Inspiracją do tego typu podejścia stał się fiński system edukacji, który uznawany jest za jeden z najprzyjaźniejszych zarówno dla dzieci jak i nauczycieli. Wsparciem stały się również koncepcje i metody wychowawcze Jespera Juula, który uznaje teorię uwagi wobec dziecka i jego potrzeb.

"Finowie uczą dzieci tego jak przygotować się do szczęśliwego życia, a nie tylko do zdawania egzaminów. W systemie tym jest ogromna ilość zaufania nie tylko do nauczycieli, ale przede wszystkim do dzieci i ich potrzeb. Nauczyciele tak modelują zajęcia, aby odpowiadały one dzieciom i je angażowały, zamiast dostosowywać maluchy do konkretnego systemu wychowania. Niestety większość metod jest dość sztywna i często nauczyciele nie mają zbyt wiele miejsca na wychodzenie poza ramy danej metody. My wybraliśmy taką, która daje nauczycielowi możliwość wybierania zajęć w oparciu o potrzeby i kompetencje naszych dzieci i umożliwia czerpanie tego co według nas najlepsze z innych metod." - tłumaczy Alicja Szyszkowska-Gilewska.

Dlaczego warto wybrać Zdrowe Przedszkole?Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 2,5 roku do 6 lat. Dzieci nie muszą być odpieluszkowane.

Dane teleadresowe:

Zdrowe Przedszkole
Szczecin, ul. Tenisowa 35
Telefon: +48 797 791 589
e-mail: info@zdrowe-przedszkole.pl
znajdź nas na Facebooku
www.zdrowe-przedszkole.pl


Zdrowe Przedszkole - zdjęcia:
Artykuł promocyjnyŹródło: Gumieńce 24 - Portal Mieszkańców > Gumieńce > Szczecin
( http://www.gumience24.pl/news.php?extend.1789 )