Wiadomość"Słoneczny Sad” - rekrutacja na rok 2021/2022
(Kategoria: Szczecin Gumieńce - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez kacper
piątek 12 marca 2021 - 10:43:23


"Słoneczny Sad” - rekrutacja na rok 2021/2022


"Słoneczny Sad” - leśny żłobek i przedszkole w Dołujach rozpoczyna rekrutację na rok 2021/2022. Znajdziecie nas w Dołujach przy ul. Słoneczny Sad 49. Nasza edukacyjna placówka przyjmuje dzieci od 10 miesiąca życia do 6 lat. Zarówno w żłobku jak i przedszkolu prowadzone są 2 grupy. Już dziś zapisz swoje dziecko do naszej radosnej placówki.


„Podczas tworzenia nowej placówki najważniejsze było dla nas móc zapewnić Dzieciom miejsce, gdzie będą mogły rozwijać się we własnym tempie, gdzie będą rozumiane i wspierane. A Rodzice poczują się spokojni i pewni swojego wyboru. Przedszkole i Żłobek powstały po to, aby móc wspomagać rozwój dzieci. To tu nikt nie zapomina, że każde dziecko jest inne i wyjątkowe.” – zaznacza Dyrekcja Słonecznego Sadu.

Umożliwiamy holistyczny rozwój dzieci, dzięki kadrze pedagogicznej posiadającej niezbędne kompetencje oraz chcącej nieustannie wzbogacać swój warsztat zawodowy i umiejętności. Opiekunowie żłobka i nauczyciele wychowania przedszkolnego posiadają wsparcie specjalistów zatrudnionych w naszej placówce tj. Logopedy, psychologa czy położnej. Nasze Słoneczka mogą korzystać z dodatkowego języka angielskiego, indywidualnych zajęć ze smyko-multisensoryki, indywidualnych zajęć logopedycznych.

Nauczyciele wychowania przedszkolnego wykorzystują do swojej pracy elementy edukacji skandynawskiej. Edukacja “bez drzwi i ścian” to edukacja realizowana w okolicznościach przyrody. Spędzamy jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Nasza placówka posiada swój ogródek, w którym dzieci sadzą warzywa, doglądają ich, moją możliwość zaobserwowania całego procesu wzrostu, prowadzą obserwacje, aktywnie dbają o jak największy wzrost. Jako jedyni w regionie wykorzystujemy pobliskie łąki, pola i lasy, a nawet realizujemy tam podstawę programową. Dzięki temu nasi podopieczni będą mogli uczyć się, bawić oraz doświadczać natury. Nie ma brzydkiej pogody, jest nieodpowiedni ubiór. Pozwalamy dzieciom w pełni obcować z naturą. Dzieci mają ogromną chęć a u nas możliwość poznania otaczającego nas świata. Jednocześnie uczymy naszych wychowanków poważać granice, a przede wszystkim te dotyczące bezpieczeństwa.

Przedszkole dwujęzyczne

Edukacja przedszkola połączona z dwujęzycznością jest szansą dla naszych podopiecznych ze względu na coraz większe zainteresowanie rodziców dwujęzycznością i otwarciem Polski na świat. Dzięki temu zapewniany dzieciom możliwość wczesnej nauki języka obcego.

Smyko-multisensoryka oraz Eko-multisensoryka

Zajęcia sensoryczne w żłobku są codziennością, ponieważ w wieku od 6 miesięcy do 4 lat rozwój zmysłów ma ogromne znaczenie. W przedszkolu takie zajęcia są minimum trzy razy w tygodniu. Prowadzone są w oparciu o ideę samej twórczyni Smyko-multisensoryki Aleksandry Charęzińskiej. Oprócz tego w przyjaznej sensorycznie placówce prowadzone będę zajęcia takie jak taniec, rytmika, język angielski, a także możliwość wykupienia indywidualnych zajęć z zakresu Smyko-multisensoryki oraz logopedii. Wszystkie zajęcia jakie prowadzone będą w żłobku oraz przedszkolu mają na celu zaspokojenie naturalnej ciekawości świata, rozwijanie dziecięcej kreatywności oraz ćwiczenie motoryki małej jak i dużej, która wpływa na rozwój mowy Smyka. Głównym celem edukacyjnej placówki na terenie Dołuj jest optymalne wspieranie rozwoju, a ściślej ujmując rozwoju umiejętności posługiwania się zmysłami, które w każdej chwili przekazują tysiące informacji do mózgu. Integracja sensoryczna zapewnia właściwy rozwój intelektualny, ruchowy i emocjonalno-społeczny, stymuluje percepcję wzrokową i słuchową, rozwija umiejętności motoryczne, wspomaga rozwój mowy, aktywizuje komunikację dziecka, a także rozwija zainteresowanie światem oraz kreatywność małego człowieka.

Placówka znajduje się w dużym, nowoczesnym budynku. Sale są jasne i przestronne. Przed budynkiem znajduje się parking dla rodziców, a na terenie przedszkola plac zabaw dostosowany do wieku dzieci. Dzięki placówce dzieci mają możliwość poznawania świata za pomocą praktycznych działań, eksploracji, obserwacji, eksperymentowania oraz podejmowania własnej aktywności poznawczej, poprzez zajęcia edukacyjne przygotowane przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, zdobywają kompetencje niezbędne do podjęcia nauki na wyższych szczeblach edukacji, stają się samodzielne nie tylko pod względem podstawowych czynności higienicznych, ale także związanych z codziennym funkcjonowaniem, uczą się współżycia w grupie rówieśniczej i nie tylko, zyskując dzięki temu kompetencje społeczne takie jak: empatia, współpraca, otwartość na innych ludzi, tolerancja, szacunek itp., poznają naturę i przyrodę dzięki przebywaniu na świeżym powietrzu, podejmują decyzje, dokonują wyborów stając się współtwórcami procesu edukacyjnego, wzbogacają bagaż doświadczeń dzięki różnorodnym zajęciom opartym o zmysłowe poznanie, umożliwiające kształtowanie postawy twórczej, poczucia estetyki, samorealizacji oraz dziecięcych zainteresowań, rozwijają się nie tylko pod względem poznawczym, społecznym, fizycznym czy ruchowym ale również emocjonalnym i psychicznym.

Kadrę pedagogiczną tworzy zespół młodych, wykształconych i kreatywnych nauczycieli z pełnymi kwalifikacjami pedagogicznymi z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, dbających o ciepłą i przyjazną atmosferę.

"Słoneczny Sad” - żłobek i przedszkole w Dołujach:
Informacje i zapisy:


"Słoneczny Sad” - żłobek i przedszkole

Dyrektor - mgr Joanna Al. Zaben
Zastępca Dyrektora - Klaudia Kamińska

ul. Słoneczny Sad 49, 72-002 Dołuje
czynne: pn-pt 7:00-17:00
tel. kom.: +48 535 200 233, +48 508 361 301
e-mail: slonecznysaddoluje@gmail.com
www.sloneczny-sad.pl
facebook.com/zlobekslonecznysad

"Słoneczny Sad” - zobacz na mapie:


Instrukcja: w celu przesunięcia mapy kliknij na interesujący Ciebie obszar i poruszaj myszką. Powiększ mapę klikając "+" i analogicznie pomniejsz mapę przez "-".

Artykuł promocyjnyŹródło: Gumieńce 24 - Portal Mieszkańców > Gumieńce > Szczecin
( http://www.gumience24.pl/news.php?extend.1807 )