WiadomośćCentrum Aleja Słońca - kiedyś powstanie (więcej...)
(Kategoria: Szczecin Gumieńce - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
sobota 14 grudnia 2013 - 11:09:02


Centrum Aleja Słońca
- kiedyś powstanie


Wraca temat budowy Centrum Handlowego Aleja Słońca, które ma powstać na granicy Gumieniec i Mierzyna. Nowością jest fakt, że nowe centrum ma być bezpośrednio połączone z CH Ster i co za tym idzie, stanie się prawdopodobnie największą galerią handlową w województwie zachodniopomorskim. Ciągle jednak nie wiadomo, kiedy ruszy budowa.


Pierwotnie CH Aleja Słońca miało być oddzielną galerią handlową położoną pomiędzy CH Ster w Szczecinie
a ul. Spółdzielców w Mierzynie. Powierzchnia nowego centrum wynosić miała 38 tys. m² i była porównywalna z sąsiednim CH Ster. Na dwóch naziemnych poziomach miało powstać około 150 sklepów i punktów usługowych.

W założeniu oferta nowego centrum miała uzupełniać ofertę Steru. W ramach centrum miało funkcjonować drugie w Szczecinie Multikino, z dziewięcioma salami projekcyjnymi. Byłoby to fantastyczne udogodnienie dla mieszkańców Gumieniec i Mierzyna, którzy do kina muszą teraz dojeżdżać do centrum Szczecina. Na terenie galerii, oprócz sklepów i kina, znajdować się miały również restauracje.

Reklamy Google:


Budowa Centrum Handlowego Aleja Słońca miała pierwotnie ruszyć w 2012 roku i potrwać od 1,5 do 2 lat. Optymistyczne plany zakładały otwarcie galerii w ostatnim kwartale 2013 roku - czyli w momencie kiedy piszemy ten artykuł.

Jak poinformowało kilka dni temu Radio Szczecin, zmieniła się koncepcja budowy nowego centrum. Ma ono być bezpośrednio połączone z CH Ster. Tym samym Aleja Słońca stanie się prawdopodobnie największą galerią handlową w województwie zachodniopomorskim, o powierzchni ponad 65 tysięcy metrów kwadratowych. Centrum na granicy Mierzyna i Gumieniec byłoby więc o jedną trzecią większe od "Kaskady", która ma 43 tys. m² powierzchni sprzedaży.

Przedstawiciele inwestora, firmy Mayland Real Estate, nie informują jednak kiedy rozpocznie się budowa. Wiadomo tylko, że potrwa około 2 lat. Aleja Słońca pozostaje więc na razie projektem na papierze.

Źródła: Radio Szczecin, www.urbanity.pl

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościCentrum Handlowe Aleja Słońca - wizualizacja:


Centrum Handlowe Aleja Słońca - lokalizacja:


Instrukcja: w celu przesunięcia mapy kliknij na interesujący Ciebie obszar i poruszaj myszką. Powiększ mapę klikając "+" i analogicznie pomniejsz mapę przez "-".Źródło: Gumieńce 24 - Portal Mieszkańców > Gumieńce > Szczecin
( http://www.gumience24.pl/news.php?extend.745 )