WiadomośćPętla tramwajowa przy CH Ster na Gumieńcach
(Kategoria: Szczecin Gumieńce - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
czwartek 15 stycznia 2015 - 13:30:01


Pętla tramwajowa przy
CH Ster na Gumieńcach


Wraca temat przeniesienia pętli tramwajowej z ul. Kwiatowej na ul. Ku Słońcu przy Centrum Handlowym Ster na Gumieńcach. W tegorocznym budżecie Szczecina zarezerwowano środki na przygotowanie dokumentacji związanej z przedłużeniem linii tramwajowej w kierunku Mierzyna.


Pod koniec lat 90-tych, kiedy na Gumieńcach przy ul. Ku Słońcu powstawało Centrum Handlowe King Cross, w planach była budowa pętli tramwajowej na wysokości ul. Hrubieszowskiej. Dzięki temu mieszkańcy Szczecina mieli dojeżdżać tramwajem nr 8 do samego centrum handlowego, bez konieczności dodatkowych przesiadek. Na tym rozwiązaniu skorzystaliby również mieszkańcy Mierzyna - pętla tramwajowa miała być zlokalizowana na granicy Szczecina.

Inwestorzy uzgodnili z miastem plany przeniesienia pętli i przygotowali odpowiednio teren. Przed CH Ster znajduje się pas zieleni, na którym miała powstać pętla "ósemki". Niestety do dzisiaj nie przedłużono linii tramwajowej, mimo iż co pewien czas przedstawiciele miasta zapewniają, że docelowo tramwaj ma dojeżdżać do granic Mierzyna.

Reklamy Google:


Temat przedłużenia linii tramwajowej w kierunku Mierzyna zaczął wracać w ubiegłym roku. Najpierw pojawił się w programie Szczecin 2020, który prezentował prezydent miasta Piotr Krzystek. Później, w połowie listopada, kiedy prezydent podpisywał porozumienie z Wójt Gminy Dobra Teresą Dera w sprawie uruchomienia miejskiej komunikacji autobusowej na terenie sąsiadującej z miastem gminy, wspomniał o planach przeniesienia pętli tramwajowej bliżej Mierzyna. Inwestycję uzależniał wtedy od dotacji unijnych.

Od planów przeszliśmy do pierwszych wydatków. W budżecie Szczecina na 2015 rok zarezerwowano pół miliona złotych na przygotowanie dokumentacji związanej z przedłużeniem linii tramwajowej w kierunku Mierzyna. Oznacza to, że projekt zaczyna nabierać realnych kształtów i są szanse, że w ciągu najbliższych kilku lat dojedziemy tramwajem aż do końca ulicy Ku Słońcu. To dobra wiadomość nie tylko dla mieszkańców Mierzyna, ale również osiedli przy ul. Hrubieszowskiej, Generała Maczka i Polskich Marynarzy.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościMiejsce na pętlę tramwajową przy CH Ster w Szczecinie - Google Street View:
Instrukcja: w celu obracania widoku skorzystaj z kółka na panelu sterowania w lewym górnym rogu lub użyj strzałek w lewo i w prawo na klawiaturze. Jeśli chcesz przejść po ulicy, kliknij jedną z białych strzałek nałożonych na drogę lub użyj strzałek w górę i w dół na klawiaturze.

Zobacz artykuły powiązane:

Pętla tramwaju nr 8
przy CH Ster? Nieprędko.


Od paru dni przy torach tramwajowych wzdłuż ul. Ku Słońcu na Gumieńcach w Szczecinie widać koparki i robotników. Jak informuje ZDiTM Szczecin prace budowlane związane są z układaniem linii teletechnicznej na odcinku od ronda Gierosa do pętli tramwaju nr 8. Inwestycja może oznaczać, że plany przeniesienia pętli tramwajowej w kierunku Mierzyna zostały znacznie odsunięte w czasie.Źródło: Gumieńce 24 - Portal Mieszkańców > Gumieńce > Szczecin
( http://www.gumience24.pl/news.php?extend.1173 )