Zaloguj się | Rejestracja

Pętla tramwaju nr 8 przy CH Ster? Nieprędko. (więcej...)


Pętla tramwaju nr 8
przy CH Ster? Nieprędko.


Od paru dni przy torach tramwajowych wzdłuż ul. Ku Słońcu na Gumieńcach w Szczecinie widać koparki i robotników. Jak informuje ZDiTM Szczecin prace budowlane związane są z układaniem linii teletechnicznej na odcinku od ronda Gierosa do pętli tramwaju nr 8. Inwestycja może oznaczać, że plany przeniesienia pętli tramwajowej w kierunku Mierzyna zostały znacznie odsunięte w czasie.


Przypomnijmy, kiedy na Gumieńcach przy ul. Ku Słońcu powstawało Centrum Handlowe King Cross w planach była budowa pętli tramwajowej na wysokości ul. Hrubieszowskiej. Dzięki temu mieszkańcy Szczecina mieli dojeżdżać tramwajem nr 8 do samego centrum handlowego, bez konieczności dodatkowych przesiadek. Na tym rozwiązaniu skorzystaliby również mieszkańcy Mierzyna - pętla tramwajowa miała być zlokalizowana prawie na granicy Szczecina.

Reklamy Google:


Inwestorzy uzgodnili z miastem plany przeniesienia pętli i przygotowali odpowiednio teren. Przed CH Ster znajduje się pas zieleni na którym miała powstać pętla "ósemki". Niestety do dzisiaj nie przedłużono linii tramwajowej, mimo iż jak zapewniają przedstawiciele miasta, docelowo tramwaj ma dojeżdżać do granic Mierzyna.

Jak informuje Gazeta.pl obecna budowa linii teletechnicznej może zablokować plan przebudowy ul. Ku Słońcu i tym samym przeniesienia pętli tramwajowej. Nakłady na taką inwestycję znacznie wzrosną, a czas realizacji może się wydłużyć. Decyzja o położeniu sieci teletechnicznej może więc oznaczać, że miasto nie planuje w najbliższych latach wydłużać linii tramwajowej nr 8.

Źródło: Gazeta.pl

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościPlanowana pętla tramwajowa przy CH Ster w Szczecinie:
Instrukcja: w celu przesunięcia mapy kliknij na interesujący Ciebie obszar i poruszaj myszką. Powiększ mapę klikając "+" i analogicznie pomniejsz mapę przez "-".

Miejsce, w którym miała powstać nowa pętla tramwajowa "ósemki" - Google Street View:
Instrukcja: w celu obracania widoku skorzystaj z kółka na panelu sterowania w lewym górnym rogu lub użyj strzałek w lewo i w prawo na klawiaturze. Jeśli chcesz przejść po ulicy, kliknij jedną z białych strzałek nałożonych na drogę lub użyj strzałek w górę i w dół na klawiaturze.

Zobacz artykuły powiązane:


Na Gumieńce wracają tramwaje nr 8 bis

Od piątku 8 czerwca na Gumieńce wracają tramwaje linii nr 8 bis. Dodatkowo na trasę przez Bramę Portową przywrócono tramwaje linii 1, 2, 3, 4, 9 i zlikwidowano zastępczą komunikację autobusową. Zmiany w komunikacji miejskiej związane są z kolejnym, piątym etapem remontu Bramy Portowej w Szczecinie.


Na Gumieńce wracają tramwaje nr 8

Od poniedziałku 21 maja na Gumieńce wracają tramwaje linii nr 8, a znika zastępcza linia autobusowa nr 808. Dodatkowo odwieszone zostaną tramwaje nr 7. Linia tramwajowa nr 8 bis nadal będzie zawieszona. Zmiany w komunikacji miejskiej związane są z kolejnym etapem remontu Bramy Portowej w Szczecinie.


Gumieńce: tramwaje nr 8
i Derdowskiego


W poniedziałek 30 kwietnia trzeba przygotować się na duże zmiany w komunikacji na Gumieńcach w Szczecinie. Startuje przebudowa ulicy Derdowskiego i kierowcy muszą uważać na nową organizację ruchu. W tym samym czasie rozpoczyna się 2 etap remontu Bramy Portowej, co oznacza zawieszenie linii tramwajowej nr 8.


Zmiany w komunikacji
na Gumieńcach


W zachodniej dzielnicy Szczecina coraz tłoczniej. Wszystko za sprawą licznych inwestycji, które ostatnio ruszyły w Szczecinie. Niektóre prace dotyczą bezpośrednio Gumieniec (przebudowa ulicy Derdowskiego), inne pośrednio wpływają na komunikację w tej części miasta. Od soboty 14 kwietnia mieszkańcy Gumieniec muszą się liczyć ze zmianami w komunikacji tramwajowej.


Tramwaj nr 10 wraca
na tory Gumieniec!


Mieszkańcy Gumieniec wzbogacą się o nową linię tramwajową. I nie będzie to 13-tka, co nie oznacza, że urzędnicy są przesądni. Do Szczecina po latach powraca tramwaj nr 10. Czy zastanawialiście się dlaczego wśród numerów linii tramwajowych brakuje 10-tki? Wkrótce to się zmieni. Na trasie Kwiatowa - Plac Rodła ma się pojawić nowy tramwaj. Za rok mieszkańcy Gumieniec z łatwością dojadą do Śródmieścia.

poniedziałek 25 czerwca 2012 - 12:17:09 | Komentarze: 0
Wersja do druku

wyszukiwarka Gumieniec

Gumieńce - usługi/firmy

kodo

przychodnie.jpg
Centrum Medyczne
Dobra
Centrum Medyczne Dobra zaprasza: konsultacje specjalistów z pełną diagnostyką, ultrasonografia (usg), zabiegi stomatologiczne chirurgiczne, ortopedyczne i ginekologiczne w znieczuleniu ogólnym, rehabilitacja indywidualna i grupowa, joga i pilates. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 91 45 39 500.

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
Gumience24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Gumience24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się na Gumieńcach... więcej