WiadomośćSportowcy sprzątają Puszczę Wkrzańską
(Kategoria: Szczecin Gumieńce - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez kacper
czwartek 15 października 2020 - 09:33:34


Sportowcy sprzątają Puszczę Wkrzańską

Przed nami największa akcja sprzątania Puszczy Wkrzańskiej. Projekt "Śpiąca Królewna" połączył organizatorów biegów, klubów sportowych, ekip, nordic walking, rowerowych, biegowych, morsów, organizacji środowiskowych i Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży.


"Biegając, spacerując, jeżdżąc rowerem na co dzień w Puszczy Wkrzańskiej napotykamy na coraz więcej śmieci. Przestańmy patrzeć na innych, zróbmy to sami. Wyjdźmy, spotkajmy się i pokażmy naszym dzieciom, że piękne lasy z bajek naprawdę istnieją, a śpiącą królewnę można obudzić naszą wspólną inicjatywą" - mówi Daniel Krępa z projektu ekologicznego Human Waste Zone, który jest organizatorem akcji.

Projekt "Śpiąca Królewna" połączył organizatorów biegów, klubów sportowych, ekip, nordic walking, rowerowych, biegowych, morsów, organizacji środowiskowych i Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży. W akcji wezmą udział ekipy z Wolina, Chociwla, Stargardu i innych miejscowości.

Zachęcamy mieszkańców Gminy Dobra do przyłączenia się do akcji, która rozpocznie się w sobotę, 17 października o godz. 10:00. Miejsce zbiórki to Polana Miodowa w Szczecinie.

"Prosimy o zabranie maseczek. Środki do dezynfekcji, worki i rękawice zapewniamy na każdym z punktów" - informują organizatorzy.

Więcej informacji na humanwastezone.com

Organizatorem akcji jest projekt ekologiczny Human Waste Zone. Sponsorem głównym i wspólorganizatorem jest firma TENZI. Akcja odbywa się pod Honorowym Patronatem Marszałka Urzędu Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

Akcja Śpiąca Królewna - sprzątanie Puszczy Wkrzańskiej 2020:Źródło: Gumieńce 24 - Portal Mieszkańców > Gumieńce > Szczecin
( http://www.gumience24.pl/news.php?extend.1793 )