WiadomośćDrugi etap remontu ul. Hrubieszowskiej
(Kategoria: Szczecin Gumieńce - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez kacper
wtorek 20 października 2020 - 06:50:05


Drugi etap remontu ul. Hrubieszowskiej

W związku z rozpoczęciem drugiego etapu przebudowy ul. Hrubieszowskiej na szczecińskich Gumieńcach, ulica zostanie całkowicie wyłączona z ruchu od 21 października. Objazd wyznaczono ulicami Lubelską i Spiską. Na wykonanie zadania wykonawca ma 7 miesięcy.


Ul. Hrubieszowska od lat wymagała remontu. Starała się o to Rada Osiedla Gumieńce jak i sami mieszkańcy. Stała się ważnym łącznikiem ulic Spiskiej i Ku Słońcu, zwłaszcza od momentu wybudowania centrum handlowego i marketu budowlanego, kiedy ruch pojazdów zwiększył się wielokrotnie.

W połowie lutego br. przetarg na przebudowę ul. Hrubieszowskiej wygrał Elbud Szczecin, który koszt inwestycji oszacował na niespełna 4,3 mln zł. Od środy 21 października, prace wkroczą w drugi etap, w ramach którego przewiduje się przebudowę jezdni na odcinku od skrzyżowania z ul. Spiską do drogi wewnętrznej prowadzącej na teren osiedla SM Selfa. Jezdnia ul. Hrubieszowskiej zostanie na tym odcinku całkowicie wyłączona z ruchu pojazdów.

Objazd wyznaczono ulicami Lubelską i Spiską. W zakres zadania inwestycyjnego wchodzi m.in. przebudowa jezdni, chodników, kanalizacji deszczowej, sanitarnej i wodociągowej, kolidującego uzbrojenia i wybudowanie elementów małej architektury. Na wykonanie zadania wykonawca ma 7 miesięcy.Ulica Hrubieszowska na Gumieńcach w Szczecinie - Google Street View:


Instrukcja: w celu obracania widoku skorzystaj z kółka na panelu sterowania w lewym górnym rogu lub użyj strzałek w lewo i w prawo na klawiaturze. Jeśli chcesz przejść po ulicy, kliknij jedną z białych strzałek nałożonych na drogę lub użyj strzałek w górę i w dół na klawiaturze.Źródło: Gumieńce 24 - Portal Mieszkańców > Gumieńce > Szczecin
( http://www.gumience24.pl/news.php?extend.1795 )