WiadomośćDo Niemiec tylko z testem lub na kwarantannę
(Kategoria: Szczecin Gumieńce - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez kacper
piątek 23 października 2020 - 13:11:08


Do Niemiec tylko z testem lub na kwarantannę

Niemcy zakwalifikowali Polskę do obszarów ryzyka związanego z epidemią koronawirusa. Do tej pory były to tylko województwa z czerwoną strefą. Oznacza to, że od soboty osoby wjeżdżające do Niemiec z Polski mają obowiązek przedłożenia negatywnego wyniku testu na koronawirusa wykonanego przynajmniej 48 godzin wcześniej lub będą musiały przejść 14-dniową kwarantannę.


Test na obecność koronawirusa musi być wykonany przynajmniej 48 godzin przed przekroczeniem granicy. Dokument musi być w języku niemieckim lub angielskim. W przypadku braku testu należy się poddać 14-dniowej kwarantannie.

Testom ani kwarantannie nie muszą poddawać się osoby, które tylko przejeżdżają przez terytorium Niemiec. Ponadto Brandenburgia, która graniczy z południową częścią naszego województwa, zwalnia z obowiązku testów lub kwarantanny następujące osoby: kierowców ciężarówek, maszynistów, pilotów, a także osoby dojeżdżające do pracy oraz w celu skorzystania z oferty edukacyjnej, szkoleniowej i dalszej edukacji w celach zawodowych.

Meklemburgia - Pomorze Przednie, która sąsiaduje z gminą Dobra, nie określiła jeszcze zakresu osób, które będą zwolnione z obowiązku testów lub kwarantanny.

Złamanie opisanych powyżej zasad oznacza zapłacenie nawet 25 tys. euro kary.

Źródło: szczecin.wyborcza.plŹródło: Gumieńce 24 - Portal Mieszkańców > Gumieńce > Szczecin
( http://www.gumience24.pl/news.php?extend.1797 )