Zaloguj się | Rejestracja

Do Niemiec tylko z testem lub na kwarantannę


Do Niemiec tylko z testem lub na kwarantannę

Niemcy zakwalifikowali Polskę do obszarów ryzyka związanego z epidemią koronawirusa. Do tej pory były to tylko województwa z czerwoną strefą. Oznacza to, że od soboty osoby wjeżdżające do Niemiec z Polski mają obowiązek przedłożenia negatywnego wyniku testu na koronawirusa wykonanego przynajmniej 48 godzin wcześniej lub będą musiały przejść 14-dniową kwarantannę.


Test na obecność koronawirusa musi być wykonany przynajmniej 48 godzin przed przekroczeniem granicy. Dokument musi być w języku niemieckim lub angielskim. W przypadku braku testu należy się poddać 14-dniowej kwarantannie.

Testom ani kwarantannie nie muszą poddawać się osoby, które tylko przejeżdżają przez terytorium Niemiec. Ponadto Brandenburgia, która graniczy z południową częścią naszego województwa, zwalnia z obowiązku testów lub kwarantanny następujące osoby: kierowców ciężarówek, maszynistów, pilotów, a także osoby dojeżdżające do pracy oraz w celu skorzystania z oferty edukacyjnej, szkoleniowej i dalszej edukacji w celach zawodowych.

Meklemburgia - Pomorze Przednie, która sąsiaduje z gminą Dobra, nie określiła jeszcze zakresu osób, które będą zwolnione z obowiązku testów lub kwarantanny.

Złamanie opisanych powyżej zasad oznacza zapłacenie nawet 25 tys. euro kary.

Źródło: szczecin.wyborcza.pl
piątek 23 października 2020 - 13:11:08 | Komentarze: 0
Wersja do druku

wyszukiwarka Gumieniec

Gumieńce - usługi/firmy

kodo

przychodnie.jpg
Centrum Medyczne
Dobra
Centrum Medyczne Dobra zaprasza: konsultacje specjalistów z pełną diagnostyką, ultrasonografia (usg), zabiegi stomatologiczne chirurgiczne, ortopedyczne i ginekologiczne w znieczuleniu ogólnym, rehabilitacja indywidualna i grupowa, joga i pilates. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 91 45 39 500.

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
Gumience24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Gumience24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się na Gumieńcach... więcej