WiadomośćCmentarze zamknięte od dzisiaj
(Kategoria: Szczecin Gumieńce - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez kacper
sobota 31 października 2020 - 06:37:38


Cmentarze zamknięte od dzisiaj

W związku z epidemią koronawirusa i wysoką liczbę zakażeń rząd wprowadził kolejne obostrzenia i zalecenia: zamknięcie cmentarzy od 31.10 do 2.11, praca administracji publicznej w systemie zdalnym od 2.11 (tam, gdzie to możliwe), apel do seniorów o pozostanie w domach.


31 października, 1 listopada i 2 listopada cmentarze będą zamknięte. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wczoraj wprowadzenie nowych obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa. Podkreślił, że obecnie odwiedzanie cmentarzy niesie ze sobą zbyt duże ryzyko. Jak wynika z wyjaśnień zamieszczonych przez kancelarię premiera w mediach społecznościowych, wyjątek dotyczy jedynie uroczystości pogrzebowych.

Premier apelował też do seniorów, by przez najbliższe dwa tygodnie pozostali w domach. Ma im pomagać solidarnościowy korpus wsparcia seniorów. Premier argumentował, że w wyniku rozwoju pandemii to ich życie jest najbardziej zagrożone.

Za pośrednictwem Twittera Premier przekazał, że w związku zamknięciem cmentarzy zostanie przygotowane wsparcie dla handlowców, którzy wykażą straty z tego powodu. Szczegóły mają być zaprezentowane w przyszłym tygodniu.

Na piątkowej konferencji prasowej Premier Morawiecki poinformował również, że pracownicy administracji publicznej, którzy nie muszą wykonywać pracy stacjonarnie, mają pracować zdalnie. O podobne decyzje zaapelował też do pracodawców z innych firm.

Źródło: gazetaprawna.plŹródło: Gumieńce 24 - Portal Mieszkańców > Gumieńce > Szczecin
( http://www.gumience24.pl/news.php?extend.1799 )