Zaloguj się | Rejestracja

Cmentarze zamknięte od dzisiaj


Cmentarze zamknięte od dzisiaj

W związku z epidemią koronawirusa i wysoką liczbę zakażeń rząd wprowadził kolejne obostrzenia i zalecenia: zamknięcie cmentarzy od 31.10 do 2.11, praca administracji publicznej w systemie zdalnym od 2.11 (tam, gdzie to możliwe), apel do seniorów o pozostanie w domach.


31 października, 1 listopada i 2 listopada cmentarze będą zamknięte. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wczoraj wprowadzenie nowych obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa. Podkreślił, że obecnie odwiedzanie cmentarzy niesie ze sobą zbyt duże ryzyko. Jak wynika z wyjaśnień zamieszczonych przez kancelarię premiera w mediach społecznościowych, wyjątek dotyczy jedynie uroczystości pogrzebowych.

Premier apelował też do seniorów, by przez najbliższe dwa tygodnie pozostali w domach. Ma im pomagać solidarnościowy korpus wsparcia seniorów. Premier argumentował, że w wyniku rozwoju pandemii to ich życie jest najbardziej zagrożone.

Za pośrednictwem Twittera Premier przekazał, że w związku zamknięciem cmentarzy zostanie przygotowane wsparcie dla handlowców, którzy wykażą straty z tego powodu. Szczegóły mają być zaprezentowane w przyszłym tygodniu.

Na piątkowej konferencji prasowej Premier Morawiecki poinformował również, że pracownicy administracji publicznej, którzy nie muszą wykonywać pracy stacjonarnie, mają pracować zdalnie. O podobne decyzje zaapelował też do pracodawców z innych firm.

Źródło: gazetaprawna.pl




sobota 31 października 2020 - 06:37:38 | Komentarze: 0
Wersja do druku

wyszukiwarka Gumieniec

Gumieńce - usługi/firmy

kodo

przychodnie.jpg
Centrum Medyczne
Dobra
Centrum Medyczne Dobra zaprasza: konsultacje specjalistów z pełną diagnostyką, ultrasonografia (usg), zabiegi stomatologiczne chirurgiczne, ortopedyczne i ginekologiczne w znieczuleniu ogólnym, rehabilitacja indywidualna i grupowa, joga i pilates. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 91 45 39 500.

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
Gumience24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Gumience24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się na Gumieńcach... więcej