WiadomośćReal na Gumieńcach kupi francuska firma
(Kategoria: Szczecin Gumieńce - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
sobota 07 marca 2015 - 07:20:00


Real na Gumieńcach kupi francuska firma

UOKiK wydał zgodę na dwie transakcje, które pozwolą Auchan Polska zrealizować warunki niezbędne do przejęcia sieci Real. Hipermarket znajdujący się w Centrum Handlowym Ster na Gumieńcach kupi francuska firma Anciens Etablissmements Georges Schiever et Fils.


W listopadzie 2012 roku koncern Metro Group, właściciel marki Real, sprzedał francuskiej grupie Auchan całą sieć sklepów w Polsce, Rosji, Rumunii i na Ukrainie. Sprzedanych zostało łącznie 91 sklepów, z czego 54 w Polsce. Wysokość transakcji wyniosła 1,1 mld euro. Po podpisaniu umowy sprzedaży, konieczne było jeszcze zatwierdzenie transakcji przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

UOKiK wyraził zgodę na przejęcie sklepów Real przez Auchan pod pewnym warunkiem. Francuski koncern musi sprzedać 8 z 54 sklepów przejmowanej sieci - m.in. w Szczecinie przy ul. Ku Słońcu. Powód takiej decyzji to założenie, że przejęcie sklepów może ograniczyć konkurencję na lokalnych rynkach.

Reklamy Google:


5 marca 2015 roku UOKiK poinformował o wydaniu zgody na dwie transakcje, które pozwolą Auchan Polska zrealizować warunki niezbędne do przejęcia sieci Real. Pierwsza transakcja polegać będzie na sprzedaży przez Auchan 8 hipermarketów: w Białymstoku, Bielsku Białej, Czeladzi, Legnicy, Rzeszowie, Sosnowcu, Szczecinie oraz Wałbrzychu. Ich właścicielem ma zostać Anciens Etablissmements Georges Schiever et Fils z siedzibą we Francji. Spółka ta jest podmiotem dominującym w międzynarodowej grupie kapitałowej Schiever i specjalizuje się w prowadzeniu sklepów wielkopowierzchniowych, galerii handlowych, hipermarketów i sklepów specjalistycznych. W ramach drugiej koncentracji Auchan będzie mógł przejąć od Schiever Polska dwa hipermarkety zlokalizowane w Legnicy i Wałbrzychu, które do tej pory były wspólnie kontrolowane przez Auchan Polska i Schiever Polska.

Nie wiadomo jeszcze pod jaką nazwą będzie funkcjonował hipermarket w Centrum Handlowym Ster na Gumieńcach.

Źródło: Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościCentrum Handlowe Ster na Gumieńcach w Szczecinie:
Instrukcja: w celu przesunięcia mapy kliknij na interesujący Ciebie obszar i poruszaj myszką. Powiększ mapę klikając "+" i analogicznie pomniejsz mapę przez "-".

Zobacz artykuły powiązane:

Real na Gumieńcach
- do sprzedania


Nadal nie wiadomo co powstanie zamiast Reala w Centrum Handlowym Ster na Gumieńcach. Auchan, który kupił hipermarkety Real w Polsce, zgodnie z zaleceniem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta będzie musiał znaleźć innego nabywcę dla sklepu przy ul. Ku Słońcu. Poszukiwania nabywcy trwają.CH Ster na Gumieńcach: co zamiast Reala?

W Centrum Handlowym Ster, przy ulicy Ku Słońcu na Gumieńcach w Szczecinie, był już hipermarket Geant, teraz jest Real, a wkrótce miał pojawić się Auchan. Okazuje się jednak, że Auchan nie może tutaj powstać, mimo iż francuski koncern kupił całą sieć sklepów Real w Europie Środkowej.CH Ster na Gumieńcach: Geant, Real i... Auchan

W Centrum Handlowym Ster, przy ulicy Ku Słońcu na Gumieńcach w Szczecinie, mieliśmy już hipermarket Geant, teraz jest Real, a w 2013 roku pojawi się Auchan. Zmiany, które nastąpią w nowym roku, związane są ze sprzedażą całej sieci sklepów Real w Europie Środkowej, francuskiemu koncernowi Auchan.Źródło: Gumieńce 24 - Portal Mieszkańców > Gumieńce > Szczecin
( http://www.gumience24.pl/news.php?extend.1241 )