Zaloguj się | Rejestracja

Real na Gumieńcach - do sprzedania (więcej...)


Real na Gumieńcach
- do sprzedania


Nadal nie wiadomo co powstanie zamiast Reala w Centrum Handlowym Ster na Gumieńcach. Auchan, który kupił hipermarkety Real w Polsce, zgodnie z zaleceniem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta będzie musiał znaleźć innego nabywcę dla sklepu przy ul. Ku Słońcu. Poszukiwania nabywcy trwają.


W listopadzie 2012 roku koncern Metro Group, właściciel marki Real, sprzedał francuskiej grupie Auchan całą sieć sklepów w Polsce, Rosji, Rumunii i na Ukrainie. Sprzedanych zostało łącznie 91 sklepów, z czego 54 w Polsce. Wysokość transakcji wyniosła 1,1 mld euro. Po podpisaniu umowy sprzedaży, konieczne było jeszcze zatwierdzenie transakcji przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

UOKiK wyraził zgodę na przejęcie sklepów Real przez Auchan pod pewnym warunkiem. Francuski koncern musi sprzedać 8 z 54 sklepów przejmowanej sieci - m.in. w Szczecinie przy ul. Ku Słońcu. Powód takiej decyzji to założenie, że przejęcie sklepów może ograniczyć konkurencję na lokalnych rynkach. Sprzedaż wybranych 8 sklepów nie może nastąpić później niż w ciągu 18 miesięcy od sfinalizowania transakcji przez Auchan na rzecz inwestora, który nie należy do grupy kapitałowej Auchan oraz nie jest współkontrolowany przez żaden podmiot z tej grupy.

Reklamy Google:


Nadal nie wiadomo komu Auchan sprzeda Real zlokalizowany w Centrum Handlowym Ster na Gumieńcach. Przy ulicy Ku Słońcu był już hipermarket Geant, który kilka lat temu przejął Real. Teraz wiemy, że nie powstanie tutaj kolejny Auchan, a zupełnie nowy sklep.

W Szczecinie są jeszcze 2 hipermarkety Real (ul. Struga i CH Galaxy), które w ciągu roku powinny zmienić szyldy na Auchan. Po zmianie w Szczecinie będą 3 hipermarkety Auchan - oprócz 2 powyższych jest jeszcze sklep przy rondzie Hakena, w bezpośrednim sąsiedztwie Gumieniec.

Źródła: gazeta.pl

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościCentrum Handlowe Ster na Gumieńcach w Szczecinie:
Instrukcja: w celu przesunięcia mapy kliknij na interesujący Ciebie obszar i poruszaj myszką. Powiększ mapę klikając "+" i analogicznie pomniejsz mapę przez "-".

Centrum Handlowe Ster w Szczecinie - Google Street View:
Instrukcja: w celu obracania widoku skorzystaj z kółka na panelu sterowania w lewym górnym rogu lub użyj strzałek w lewo i w prawo na klawiaturze. Jeśli chcesz przejść po ulicy, kliknij jedną z białych strzałek nałożonych na drogę lub użyj strzałek w górę i w dół na klawiaturze.

Zobacz artykuły powiązane:


CH Ster na Gumieńcach: co zamiast Reala?

W Centrum Handlowym Ster, przy ulicy Ku Słońcu na Gumieńcach w Szczecinie, był już hipermarket Geant, teraz jest Real, a wkrótce miał pojawić się Auchan. Okazuje się jednak, że Auchan nie może tutaj powstać, mimo iż francuski koncern kupił całą sieć sklepów Real w Europie Środkowej.

CH Ster na Gumieńcach: Geant, Real i... Auchan

W Centrum Handlowym Ster, przy ulicy Ku Słońcu na Gumieńcach w Szczecinie, mieliśmy już hipermarket Geant, teraz jest Real, a w 2013 roku pojawi się Auchan. Zmiany, które nastąpią w nowym roku, związane są ze sprzedażą całej sieci sklepów Real w Europie Środkowej, francuskiemu koncernowi Auchan.

piątek 25 kwietnia 2014 - 09:38:38 | Komentarze: 0
Wersja do druku

wyszukiwarka Gumieniec

Gumieńce - usługi/firmy

kodo

przychodnie.jpg
Centrum Medyczne
Dobra
Centrum Medyczne Dobra zaprasza: konsultacje specjalistów z pełną diagnostyką, ultrasonografia (usg), zabiegi stomatologiczne chirurgiczne, ortopedyczne i ginekologiczne w znieczuleniu ogólnym, rehabilitacja indywidualna i grupowa, joga i pilates. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 91 45 39 500.

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
Gumience24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Gumience24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się na Gumieńcach... więcej