Zaloguj się | Rejestracja

CH Ster na Gumieńcach: co zamiast Reala? (więcej...)


CH Ster na Gumieńcach: co zamiast Reala?

W Centrum Handlowym Ster, przy ulicy Ku Słońcu na Gumieńcach w Szczecinie, był już hipermarket Geant, teraz jest Real, a wkrótce miał pojawić się Auchan. Okazuje się jednak, że Auchan nie może tutaj powstać, mimo iż francuski koncern kupił całą sieć sklepów Real w Europie Środkowej.


Przypomnijmy, w listopadzie 2012 roku koncern Metro Group, właściciel marki Real, sprzedał francuskiej grupie Auchan całą sieć sklepów w Polsce, Rosji, Rumunii i na Ukrainie. Sprzedanych zostało łącznie 91 sklepów, z czego 54 w Polsce. Wysokość transakcji wyniosła 1,1 mld euro. Auchan Polska przed zakupem sklepów Real posiadał 22 hipermarkety oraz 50% udziałów w zarządzanych przez firmę Schiever Polska 4 centrach handlowych, otwartych pod szyldem Auchan. Po podpisaniu umowy sprzedaży, konieczne było jeszcze zatwierdzenie transakcji przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

Reklamy Google:


Okazało się, że UOKiK wyraził zgodę na przejęcie sklepów Real przez Auchan pod pewnym warunkiem. Francuski koncern musi sprzedać 8 z 54 sklepów przejmowanej sieci - w Białymstoku, Bielsku-Białej, Czeladzi, Legnicy, Rzeszowie, Wałbrzychu, Sosnowcu oraz w Szczecinie przy ul. Ku Słońcu. Powód takiej decyzji to założenie, że przejęcie sklepów może ograniczyć konkurencję na lokalnych rynkach. Urzędnicy uznali, że obszar, na którym hipermarkety konkurują ze sobą, jest strefa do 25 minut jazdy samochodem od przejmowanego sklepu. Supermarkety oraz sklepy dyskontowe nie były brane pod uwagę.

Sprzedaż wybranych 8 sklepów nie może nastąpić później niż w ciągu 18 miesięcy od sfinalizowania transakcji przez Auchan na rzecz inwestora, który nie należy do grupy kapitałowej Auchan oraz nie jest współkontrolowany przez żaden podmiot z tej grupy - informuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Dodatkowo nowy właściciel 8 sklepów także będzie musiał uzyskać akceptację UOKiK i może jej nie otrzymać, jeśli nie zagwarantuje utrzymania ich dotychczasowej handlowej działalności.

Nie wiadomo jeszcze komu Auchan sprzeda Real zlokalizowany w Centrum Handlowym Ster na Gumieńcach.

Źródła: gazeta.pl, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościCentrum Handlowe Ster na Gumieńcach w Szczecinie:
Instrukcja: w celu przesunięcia mapy kliknij na interesujący Ciebie obszar i poruszaj myszką. Powiększ mapę klikając "+" i analogicznie pomniejsz mapę przez "-".

Centrum Handlowe Ster w Szczecinie - Google Street View:
Instrukcja: w celu obracania widoku skorzystaj z kółka na panelu sterowania w lewym górnym rogu lub użyj strzałek w lewo i w prawo na klawiaturze. Jeśli chcesz przejść po ulicy, kliknij jedną z białych strzałek nałożonych na drogę lub użyj strzałek w górę i w dół na klawiaturze.

Zobacz artykuły powiązane:


CH Ster na Gumieńcach: Geant, Real i... Auchan

W Centrum Handlowym Ster, przy ulicy Ku Słońcu na Gumieńcach w Szczecinie, mieliśmy już hipermarket Geant, teraz jest Real, a w 2013 roku pojawi się Auchan. Zmiany, które nastąpią w nowym roku, związane są ze sprzedażą całej sieci sklepów Real w Europie Środkowej, francuskiemu koncernowi Auchan.

środa 22 stycznia 2014 - 11:13:37 | Komentarze: 0
Wersja do druku

wyszukiwarka Gumieniec

Gumieńce - usługi/firmy

kodo

przychodnie.jpg
Centrum Medyczne
Dobra
Centrum Medyczne Dobra zaprasza: konsultacje specjalistów z pełną diagnostyką, ultrasonografia (usg), zabiegi stomatologiczne chirurgiczne, ortopedyczne i ginekologiczne w znieczuleniu ogólnym, rehabilitacja indywidualna i grupowa, joga i pilates. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 91 45 39 500.

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
Gumience24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Gumience24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się na Gumieńcach... więcej