Zaloguj się | Rejestracja

Real na Gumieńcach kupi francuska firma


Real na Gumieńcach kupi francuska firma

UOKiK wydał zgodę na dwie transakcje, które pozwolą Auchan Polska zrealizować warunki niezbędne do przejęcia sieci Real. Hipermarket znajdujący się w Centrum Handlowym Ster na Gumieńcach kupi francuska firma Anciens Etablissmements Georges Schiever et Fils.


W listopadzie 2012 roku koncern Metro Group, właściciel marki Real, sprzedał francuskiej grupie Auchan całą sieć sklepów w Polsce, Rosji, Rumunii i na Ukrainie. Sprzedanych zostało łącznie 91 sklepów, z czego 54 w Polsce. Wysokość transakcji wyniosła 1,1 mld euro. Po podpisaniu umowy sprzedaży, konieczne było jeszcze zatwierdzenie transakcji przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

UOKiK wyraził zgodę na przejęcie sklepów Real przez Auchan pod pewnym warunkiem. Francuski koncern musi sprzedać 8 z 54 sklepów przejmowanej sieci - m.in. w Szczecinie przy ul. Ku Słońcu. Powód takiej decyzji to założenie, że przejęcie sklepów może ograniczyć konkurencję na lokalnych rynkach.

Reklamy Google:


5 marca 2015 roku UOKiK poinformował o wydaniu zgody na dwie transakcje, które pozwolą Auchan Polska zrealizować warunki niezbędne do przejęcia sieci Real. Pierwsza transakcja polegać będzie na sprzedaży przez Auchan 8 hipermarketów: w Białymstoku, Bielsku Białej, Czeladzi, Legnicy, Rzeszowie, Sosnowcu, Szczecinie oraz Wałbrzychu. Ich właścicielem ma zostać Anciens Etablissmements Georges Schiever et Fils z siedzibą we Francji. Spółka ta jest podmiotem dominującym w międzynarodowej grupie kapitałowej Schiever i specjalizuje się w prowadzeniu sklepów wielkopowierzchniowych, galerii handlowych, hipermarketów i sklepów specjalistycznych. W ramach drugiej koncentracji Auchan będzie mógł przejąć od Schiever Polska dwa hipermarkety zlokalizowane w Legnicy i Wałbrzychu, które do tej pory były wspólnie kontrolowane przez Auchan Polska i Schiever Polska.

Nie wiadomo jeszcze pod jaką nazwą będzie funkcjonował hipermarket w Centrum Handlowym Ster na Gumieńcach.

Źródło: Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościCentrum Handlowe Ster na Gumieńcach w Szczecinie:
Instrukcja: w celu przesunięcia mapy kliknij na interesujący Ciebie obszar i poruszaj myszką. Powiększ mapę klikając "+" i analogicznie pomniejsz mapę przez "-".

Zobacz artykuły powiązane:

Real na Gumieńcach
- do sprzedania


Nadal nie wiadomo co powstanie zamiast Reala w Centrum Handlowym Ster na Gumieńcach. Auchan, który kupił hipermarkety Real w Polsce, zgodnie z zaleceniem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta będzie musiał znaleźć innego nabywcę dla sklepu przy ul. Ku Słońcu. Poszukiwania nabywcy trwają.CH Ster na Gumieńcach: co zamiast Reala?

W Centrum Handlowym Ster, przy ulicy Ku Słońcu na Gumieńcach w Szczecinie, był już hipermarket Geant, teraz jest Real, a wkrótce miał pojawić się Auchan. Okazuje się jednak, że Auchan nie może tutaj powstać, mimo iż francuski koncern kupił całą sieć sklepów Real w Europie Środkowej.CH Ster na Gumieńcach: Geant, Real i... Auchan

W Centrum Handlowym Ster, przy ulicy Ku Słońcu na Gumieńcach w Szczecinie, mieliśmy już hipermarket Geant, teraz jest Real, a w 2013 roku pojawi się Auchan. Zmiany, które nastąpią w nowym roku, związane są ze sprzedażą całej sieci sklepów Real w Europie Środkowej, francuskiemu koncernowi Auchan.

sobota 07 marca 2015 - 07:20:00 | Komentarze: 0
Wersja do druku

wyszukiwarka Gumieniec

Gumieńce - usługi/firmy

kodo

przychodnie.jpg
Centrum Medyczne
Dobra
Centrum Medyczne Dobra zaprasza: konsultacje specjalistów z pełną diagnostyką, ultrasonografia (usg), zabiegi stomatologiczne chirurgiczne, ortopedyczne i ginekologiczne w znieczuleniu ogólnym, rehabilitacja indywidualna i grupowa, joga i pilates. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 91 45 39 500.

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
Gumience24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Gumience24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się na Gumieńcach... więcej