WiadomośćZamiast Reala na Gumieńcach - sklep Bi1
(Kategoria: Szczecin Gumieńce - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
piątek 21 sierpnia 2015 - 07:13:29


Zamiast Reala na Gumieńcach - sklep Bi1

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku hipermarket Real, znajdujący się w Centrum Handlowym Ster na Gumieńcach, zmieni swoją nazwę na Bi1. To efekt zmian, które wprowadza nowy właściciel sklepu - francuska firma Anciens Etablissements Georges Schiever et Fils.


Przypomnijmy, w listopadzie 2012 roku koncern Metro Group, właściciel marki Real, sprzedał francuskiej grupie Auchan całą sieć sklepów w Polsce, Rosji, Rumunii i na Ukrainie. Sprzedanych zostało łącznie 91 sklepów, z czego 54 w Polsce. Wysokość transakcji wyniosła 1,1 mld euro. Po podpisaniu umowy sprzedaży, konieczne było jeszcze zatwierdzenie transakcji przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

UOKiK wyraził zgodę na przejęcie sklepów Real przez Auchan pod pewnym warunkiem. Francuski koncern musi sprzedać 8 z 54 sklepów przejmowanej sieci - m.in. w Szczecinie przy ul. Ku Słońcu. Powód takiej decyzji to założenie, że przejęcie sklepów może ograniczyć konkurencję na lokalnych rynkach.

Reklamy Google:


5 marca 2015 roku UOKiK poinformował o wydaniu zgody na dwie transakcje, które pozwolą Auchan Polska zrealizować warunki niezbędne do przejęcia sieci Real. Pierwsza transakcja polegała na sprzedaży przez Auchan 8 hipermarketów: w Białymstoku, Bielsku Białej, Czeladzi, Legnicy, Rzeszowie, Sosnowcu, Szczecinie oraz Wałbrzychu. Ich właścicielem został Anciens Etablissmements Georges Schiever et Fils z siedzibą we Francji. Spółka ta jest podmiotem dominującym w międzynarodowej grupie kapitałowej Schiever i specjalizuje się w prowadzeniu sklepów wielkopowierzchniowych, galerii handlowych, hipermarketów i sklepów specjalistycznych. W ramach drugiej koncentracji Auchan mógł przejąć od Schiever Polska dwa hipermarkety zlokalizowane w Legnicy i Wałbrzychu, które do tej pory były wspólnie kontrolowane przez Auchan Polska i Schiever Polska.

Jak poinformował serwis Money.pl, nowy właściciel Realu na Gumieńcach postanowił wprowadzić do Polski nową markę sklepów - Bi1. Pod tą nazwa funkcjonują we Francji supermarkety. Nowe logo pojawi się w ośmiu byłych hipermarketach Real oraz dwóch Auchan. Pierwsze sklepy z nazwą Bi1 zaczną działalność na początku września. Firma Schiever Polska przejmie w sumie ok. tysiąca pracowników i jak zapewnia wszyscy dostaną te same warunki pracy, co w starych firmach.

Wg dziennikarzy Money.pl cała transakcja i zmiana nazw sklepów może być tylko tymczasowym rozwiązaniem, które ma ominąć polskie przepisy. Być może za parę lat sklepy Bi1 znowu zmienią logo na Auchan.

Osobom, które posiadają karty klienta sieci Real przypominamy, że tylko do końca miesiąca można wykorzystać zgromadzone na nich punkty. Od września karty stracą swoją ważność.

Źródło: Money.pl. Fot. www.drony.szczecin.pl

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościCentrum Handlowe Ster na Gumieńcach w Szczecinie:
Instrukcja: w celu przesunięcia mapy kliknij na interesujący Ciebie obszar i poruszaj myszką. Powiększ mapę klikając "+" i analogicznie pomniejsz mapę przez "-".

Zobacz artykuły powiązane:

Real na Gumieńcach kupi francuska firma

UOKiK wydał zgodę na dwie transakcje, które pozwolą Auchan Polska zrealizować warunki niezbędne do przejęcia sieci Real. Hipermarket znajdujący się w Centrum Handlowym Ster na Gumieńcach kupi francuska firma Anciens Etablissmements Georges Schiever et Fils.Real na Gumieńcach
- do sprzedania


Nadal nie wiadomo co powstanie zamiast Reala w Centrum Handlowym Ster na Gumieńcach. Auchan, który kupił hipermarkety Real w Polsce, zgodnie z zaleceniem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta będzie musiał znaleźć innego nabywcę dla sklepu przy ul. Ku Słońcu. Poszukiwania nabywcy trwają.CH Ster na Gumieńcach: co zamiast Reala?

W Centrum Handlowym Ster, przy ulicy Ku Słońcu na Gumieńcach w Szczecinie, był już hipermarket Geant, teraz jest Real, a wkrótce miał pojawić się Auchan. Okazuje się jednak, że Auchan nie może tutaj powstać, mimo iż francuski koncern kupił całą sieć sklepów Real w Europie Środkowej.CH Ster na Gumieńcach: Geant, Real i... Auchan

W Centrum Handlowym Ster, przy ulicy Ku Słońcu na Gumieńcach w Szczecinie, mieliśmy już hipermarket Geant, teraz jest Real, a w 2013 roku pojawi się Auchan. Zmiany, które nastąpią w nowym roku, związane są ze sprzedażą całej sieci sklepów Real w Europie Środkowej, francuskiemu koncernowi Auchan.Źródło: Gumieńce 24 - Portal Mieszkańców > Gumieńce > Szczecin
( http://www.gumience24.pl/news.php?extend.1434 )