Zaloguj się | Rejestracja

Forum

Gumieńce 24 - Portal Mieszkańców > Gumieńce > Szczecin :: Forum :: Ogólne :: Kluby sąsiedzkie
 
<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>
KAZIMIERSKA _ Zespół mieszkaniowy Polnord "Ku Słońcu"
Idź do strony   <<        >>  
Moderatorzy: admin, kacper, tomek24, marylka, marysia
Autor Odpowiedzi
Julia
05 sty 2017 : 09:13
Zarejestrowany #862
Dołączył: 07 paź 2012 : 13:32
postów: 96
Wydaje mi się, ze to robi jakis mieszkaniec naszego osiedla, bo jaki interes w tym by miala obca osoba? Gnoju, jak to czytasz, mam nadzieję ze będziesz cierpial do konca zycia!!!
Powrót do góry
AniolStroz
06 sty 2017 : 09:11
Zarejestrowany #3002
Dołączył: 13 cze 2015 : 20:07
postów: 5
Tez mam pieska i tez ubolewam nad brakiem uczuc i skrupulow u niektorych ludzi. Jednakze niejednokrotnie widzialem jak nasze pieski zalatwiaja sie na tych trawniczkach a wlasciciele maja to gdzies i odchody pozostaja... Ktos pozbawiony wiekszosci komorek mozgowych niestety mogl tak zareagowac... zostal niestety poniekad sprowokowany...
Powrót do góry
chrobry
09 sty 2017 : 21:07
Zarejestrowany #3210
Dołączył: 05 sty 2016 : 23:07
postów: 6
Informacja, która może zainteresuje mieszkańców Kazimierska 4-4g na temat planów zamknięcia drogi pomiedzy budową a czwórką. Szczegóły dostepne na stronie: www.kazimierska.info jako informacja z dnia 09.01.2017

[ Edytowany 09 sty 2017 : 21:08 ]
Powrót do góry
wiszko
10 sty 2017 : 08:32
Zarejestrowany #2401
Dołączył: 29 lip 2014 : 06:28
postów: 88
AniolStroz napisał(a) ...

Tez mam pieska i tez ubolewam nad brakiem uczuc i skrupulow u niektorych ludzi. Jednakze niejednokrotnie widzialem jak nasze pieski zalatwiaja sie na tych trawniczkach a wlasciciele maja to gdzies i odchody pozostaja... Ktos pozbawiony wiekszosci komorek mozgowych niestety mogl tak zareagowac... zostal niestety poniekad sprowokowany...


Tego co porozrzucał te kawałki kiełbasy trzeba namierzyć i ukarać.

Ale co zrobić z właścicielem pieska, który zrobił kupę dzisiaj rano pod klatką 1G a jego właściciel ubrany w szarą kurtkę z kapturem i jasne brązowe spodnie nachylił się nie po to aby sprzątnąć kupę tylko po to aby ją przysypać śniegiem!?
Powrót do góry
monika2325
15 sty 2017 : 09:17
Zarejestrowany #3057
Dołączył: 08 lip 2015 : 10:52
postów: 5
Dzis pare minut po godzinie 8 zaczął palić sie śmietnik w klatce 1F,sytuacja była dość poważna,zagrożone były mieszkania z parteru,przyjechała straż pożarna i policja.W związku z tym UWAGA uprasza sie wszystkich sąsiadów o zamykanie drzwi do śmietnika bo notorycznie widać jak sa one otwarte a klucze do nich trzeba sobie dopiąć do swojego pęku kluczy a po drugie NIE PARKOWAĆ na kopercie na drodze prowadzącej do klatki 1F-dzis sytuacja pokazała jaki problem mieli strażacy żeby dostać sie autem pod klatkę!
Powrót do góry
castrol
15 sty 2017 : 12:05
Zarejestrowany #2811
Dołączył: 28 sty 2015 : 19:59
postów: 17
monika2325 napisał(a) ...

Dzis pare minut po godzinie 8 zaczął palić sie śmietnik w klatce 1F,sytuacja była dość poważna,zagrożone były mieszkania z parteru,przyjechała straż pożarna i policja.W związku z tym UWAGA uprasza sie wszystkich sąsiadów o zamykanie drzwi do śmietnika bo notorycznie widać jak sa one otwarte a klucze do nich trzeba sobie dopiąć do swojego pęku kluczy a po drugie NIE PARKOWAĆ na kopercie na drodze prowadzącej do klatki 1F-dzis sytuacja pokazała jaki problem mieli strażacy żeby dostać sie autem pod klatkę!


Witam, również chciałem poruszyć tą sytuacje. Doszło do sytuacji którą niejednokrotnie mieszkańcy poruszali podczas jałowej dyskusji o parkowaniu na osiedlu. Myślę że dalej to nic nie da ale dzisiaj zagrożenie było realne i pokazało do czego może doprowadzić bezmyślne parkowanie. Po pierwsze samochody zaparkowane po środku utrudniły dojazd do miejsca pożaru, niech Ci kierowcy teraz uzmysłowią sobie że mogło się palić ich mieszkanie. Druga sytuacja to bardzo "inteligentne" zachowanie właściciela Opla Astry ZS 601.., który zaparkował na kopercie i przestawił auto dopiero po otrzymaniu mandatu. Drogi Panie i pozostali koperta została po to namalowana aby w tym miejscu nie parkować widocznie potrzebny jest jeszcze znak pionowy. A właściciela Opla i innych zapewniam że gdyby moje mieszkanie znajdowało się nad tym śmietnikiem to nie wahałbym się i w takiej sytuacji wybiłbym szybę w tym samochodzie i go przepchał nie zwracając uwagę czy zatrzyma się na murku. Jeszcze raz gratuluje inteligencji, a jeśli kogoś dobytek ucierpiał to zastanowił bym się poważnie nad złożeniem do zawiadomienia do prokuratury o utrudnianie akcji ratunkowej i pozwu cywilnego o odszkodowanie.
Powrót do góry
monique
15 sty 2017 : 14:38

Zarejestrowany #737
Dołączył: 23 lut 2012 : 21:58
postów: 140


[ Edytowany 15 sty 2017 : 14:38 ]
Powrót do góry
monika2325
22 sty 2017 : 16:37
Zarejestrowany #3057
Dołączył: 08 lip 2015 : 10:52
postów: 5
Drodzy sąsiedzi klatki 1F czy naprawdę musimy żyć w takim syfie???Ja też znosiłam choinkę po klatce schodowej ale jakoś potem mogłam zamieść po sobie pozostawione igły!!!Czy naprawdę tak trudno otworzyć drzwi do śmietnika i wyrzucić śmieci do kosza???Nie mówiąc już o tym że jak komuś uda się otworzyć te drzwi to potem z łaski swojej niech wykrzesi z siebie jeszcze trochę siły i otworzy pokrywę od śmietnika i wrzuci je do środka!!!













Powrót do góry
Grochowka
23 sty 2017 : 08:21
Zarejestrowany #2569
Dołączył: 12 wrz 2014 : 20:13
postów: 8

Wysłany: 23 sty 2017 : 09:19
Witam wszystkich, mam pytanie glownie do tych sasiadow, ktorzy maja za sobą zgloszone usterki i caly proces napraw. W naszym mieszkaniu pojawily sie przecieki na scianie szczytowej. Sprawa zostala oczywiscie odbrazu zgłoszona go Gremiusa. Pani po ogledzinach stwierdzila, zeby zglosic szkode do ubezpieczyciela i zrobic sciane we wlasnym zakresie... Jak takie sprawy wyglądały u Was? Odpowiedzialność chyba lezy po stronie zarzadcy lub dewelopera?
Powrót do góry
rolo
23 sty 2017 : 21:52
Zarejestrowany #840
Dołączył: 20 sie 2012 : 07:09
postów: 18
Proszę dopilnować, aby o przecieku dowiedział się deweloper (Polnord). Ścianę wewnątrz można wysuszyć i pomalować, ale jeżeli przeciek powoduje np. nieszczelny dach to problem będzie powracał.
Powrót do góry
castrol
26 sty 2017 : 17:21
Zarejestrowany #2811
Dołączył: 28 sty 2015 : 19:59
postów: 17
Czy coś wiadomo na temat odwołania zarządu? Minął tydzień a na forum cisza, która można interpretować jak porażkę.
Powrót do góry
krzada
26 sty 2017 : 17:26

Zarejestrowany #717
Dołączył: 01 lut 2012 : 14:23
postów: 106
Wiadomo, wiadomo, ale lepiej poczekać na oficjalne papiery
Nikt nie mówił, że będzie łatwo.....
Powrót do góry
chrobry
01 lut 2017 : 09:28
Zarejestrowany #3210
Dołączył: 05 sty 2016 : 23:07
postów: 6
Zarząd WM Kazimierska 4-4g utworzył na swojej stronie forum dyskusyjne

Narazie znajdują się tam 3 działy, ale może być ciekawą alternatywą dla tego forum, gdzie wszystkie dyskusje prowadzone są w jednym wątku

adres: www.kazimierska.info/forum3

Forum wystartowało zaledwie dwa dni temu

[ Edytowany 01 lut 2017 : 09:32 ]
Powrót do góry
monika2325
08 lut 2017 : 19:37
Zarejestrowany #3057
Dołączył: 08 lip 2015 : 10:52
postów: 5
czy juz wiadomo coś o nowym zarządzie?czy mieszkańcy zostaną poinformowani listownie?a tak przy okazji czy opłata miesięczna za czynsz zmieniła się od 2012 r?bo my cały czas płacimy stała opłatę wyliczoną nam w 2012 roku, przez ten czas nie dostaliśmy żadnych powiadomień o zmianach ale i też nigdy nie dostawaliśmy żadnych faktur/rachunków od Zarządcy...:)
Powrót do góry
Ridick26
23 lut 2017 : 19:01
Zarejestrowany #2807
Dołączył: 27 sty 2015 : 15:51
postów: 70
Zawsze sie powstrzymywalem ale ile mozna...
Niby mieszkqnia nienajtansze
Niby mieszkaja normqlni ludzie

Ale jakim trzeba być burakiem,śmierdzielem i brudasem aby notorycznie zostawiać śmieci przed wejściem do pomieszczenia ze śmieciami nawet gdy drzwi otwarte...

Ehhh...
Powrót do góry
wiszko
24 lut 2017 : 12:03
Zarejestrowany #2401
Dołączył: 29 lip 2014 : 06:28
postów: 88
To już było poruszane na forum. Niestety spora część mieszkańców uważa że jest to tylko blokowisko a jak blokowisko to musi być syf. Niestety buractwa nie wytępisz. Nowe budynki a ściany na klatkach nadają się już do malowania. Jedna z mieszkanek napisała mi kiedyś: A co ci to przeszkadza, w domu( pewno miała na myśli mieszkanie) tego nie masz.
Powrót do góry
gimli
06 mar 2017 : 09:21

Zarejestrowany #901
Dołączył: 01 lut 2013 : 07:22
postów: 68
Czy może ktoś z sąsiadów posiada informacje czy spalone śmietniki będą wyremontowane i czy w ogóle w tej kwestii coś się dzieje. Czy ewentualne zgłoszenia dot. różnych awarii itp. nadal należy kierować do Dom-Bestu. A może ktoś wie kiedy strona kazimierska1.pl będzie aktywna.
Powrót do góry
wiszko
07 mar 2017 : 09:21
Zarejestrowany #2401
Dołączył: 29 lip 2014 : 06:28
postów: 88
Próbowałem w paru sprawach zgłaszać do Dom-Bestu, ale olewają. Nawet nie odpowiadają czego wcześniej nie było. A nowy zarząd na razie siedzi w ukryciu żadnych konkretnych informacji, a życie wspólnoty toczy się dalej nie stanęło w miejscu. Należą się nam chyba konkretne informacje. Kiedy wygasa umowa ze starym zarządem, od kiedy sprawy przejmie nowy zarządca. Do kogo zwracać się z bieżącymi sprawami. Jeżeli są problemy z komunikacją ze strony Dom-Bestu to nowy zarząd ma obowiązek nas informować.
Powrót do góry
Gruber
08 mar 2017 : 06:30
Zarejestrowany #2935
Dołączył: 15 maj 2015 : 08:41
postów: 19
Tego można było się spodziewać, że jak wypowiemy umowę dotychczasowemu zarządcy, to w okresie wypowiedzenia będzie olewał nasze sprawy. Jeśli takie coś ma miejsce to myślę że to nowy zarząd powinien już interweniować. Dom-Best jest jeszcze na pewno zobowiązany i jeśli nie wywiązuje się ze swoich obowiązku to można to egzekwować. Wypowiedzenie jest 3-miesięczne, więc nowy zarządca przejmie obowiązki z 1 maja. Ale już można zauważyć, że we wiatach śmietnikowych panuje straszny SYF !!!!!
Powrót do góry
wiszko
08 mar 2017 : 07:39
Zarejestrowany #2401
Dołączył: 29 lip 2014 : 06:28
postów: 88
Rozumiem że wypowiedzenie złożył nowy zarząd. Skoro już działa to może by się ujawnił. Co stoi na przeszkodzie aby strona już działała skoro nowy zarząd już działa.
Powrót do góry
Zarzad_Kaz.1
08 mar 2017 : 09:10
Zarejestrowany #3486
Dołączył: 07 mar 2017 : 19:50
postów: 7
Szanowni Państwo,
na zebraniu Wspólnoty Mieszkaniowej Kazimierska 1-1K, które odbyło się w dniu 19.01.2017 r. zostały podjęte trzy uchwały:
1. Zmiana sposobu zarządu z powierzonego na właścicielski (potwierdzona notarialnie).
Od tego momentu Zarząd składa się z naszych lokatorów.
Do tej pory Zarządem była firma Team Center Sp. z o.o.

2. Wybór członków Zarządu złożonego z mieszkańców Wspólnoty (5 osób).

3. Wybór nowego administratora.
Uchwałą Wspólnoty nowym administratorem od dnia 01.05.2017 r. została firma Gremius Sp.J.

W związku z powyższym nowo wybrany Zarząd:
• wypowiedział umowę Team Center Sp. z o.o. (3 miesięczny okres wypowiedzenia, który upłynie w dniu 30.04.2017 r.),
• podpisał umowę z nowym administratorem (Gremius Sp. J.), która zacznie obowiązywać w dniu 01.05.2017 r.
Do dnia 30.04.2017 r. administratorem WM jest Dom Best Sp. z o.o.

Dziękujemy wszystkim, którzy oddali na Nas swój głos!

Zarząd WM Kazimierska 1-1K
Powrót do góry
Zarzad_Kaz.1
08 mar 2017 : 09:13
Zarejestrowany #3486
Dołączył: 07 mar 2017 : 19:50
postów: 7
Nowy Zarząd WM Kazimierska 1-1K poniżej przedstawia spis spraw jakie na chwilę obecną realizuje:
1) trwają uzgodnienia pomiędzy WM Kazimierska 1-1K, 2-2G, 4-4G a firmą Polnord celem wykonania projektu stałej organizacji ruchu;
Dopiero po zatwierdzeniu przez organ administracyjny projektu stałej organizacji ruchu na naszym osiedlu WM będzie mogła ustawić znaki drogowe.

2) Od dnia 01.04.2017 r. WM zawrze umowę z nową firmą sprzątającą
Dotychczasowa umowa z firmą Romus została wypowiedziana.

3) Strona internetowa WM zostanie uruchomiona do dnia 12.03.2017 r.
Dzięki uprzejmości jednego z mieszkańców naszej Wspólnoty, strona internetowa została wykonana w całości za darmo.

4) Analiza dokumentów księgowych Wspólnoty (np. sprawozdanie finansowe, plan gospodarczy).

5) Analiza obecnych umów Wspólnoty (negocjowanie stawek lub poszukiwanie nowych usługodawców).

6) Analiza zakresu polisy ubezpieczeniowej i stawki rocznej (trwa konkurs ofert)

7) Sprawdzanie zaległości WM (Urząd Miasta, ZWiK, Enea, kontrahenci).

Likwidację szkody dot. spalenia się komory śmietnikowej prowadzi Dom Best Sp. z o.o. – Zarząd uzyskał informację pisemną, iż zakończone zostały obmiary przez likwidatora szkody i Wspólnota czeka na decyzję firmy ubezpieczeniowej.

Zarząd w dniu 30.01.2017 r. złożył pismo do Dom Best Sp. z o.o. z prośbą o przekazanie mieszkańcom oficjalnej informacji o wynikach głosowania na zebraniu. Pomimo wielokrotnych próśb, do dni dzisiejszego DB nie wysłał informacji o podjętych uchwałach. W związku z powyższym Zarząd sam przygotował stosowną informację i dostarczył Państwu do skrzynek pocztowych oraz rozwiesił na drzwiach klatek schodowych i hal garażowych.

Zarząd cały czas działa. Jest tyle spraw, które wymagają wyprostowania, sprawdzenia i podjęcia decyzji, że każdy z członków zarządu przeznacza maksymalną ilość czasu na sprawy Wspólnoty.
Proszę brać pod uwagę, że Wspólnoty nie łączy żaden stosunek prawny z firmą Dom Best Sp. z o.o. Stąd napotykacie Państwo opór w realizacji różnych spraw. Zarząd ma dokładnie taki sam problem pomimo uporczywego wysyłania wiadomości e-mail oraz osobistych wizyt w tej firmie.

Wszelkie pytania i problemy należy kierować do obecnego administratora – Dom Best Sp. z o.o. W przypadku braku odzewu proszę sprawy kierować do Team Center Sp. z o.o. Z uwagi na brak umowy pomiędzy Wspólnotą a Dom Best wpływ Zarządu na sytuację jest ograniczony. Jednocześnie nowy Zarząd w miarę możliwości będzie sprawy nadzorował lub egzekwował ich wykonanie.

Dla przypomnienia: w 2012 r. WM zawarła umowę z Team Center sp. z o.o. ustanawiając ją Zarządem. Natomiast Team Center Sp. z o.o. zawarła umowę z Dom Best Sp. z o.o. jako administratorem Wspólnoty.

Zarząd WM Kazimierska 1-1K
Powrót do góry
monika2325
08 mar 2017 : 12:41
Zarejestrowany #3057
Dołączył: 08 lip 2015 : 10:52
postów: 5
Bardzo żałuje ze nie daliśmy rade dotrzeć na zebranie ale niestety oboje pracujemy do 18.00 Czyli rozumiem, że nowy Zarząd to mieszkańcy naszego osiedla?Bardzo dobrze, Dom Best to jeden wielki bałagan gdzie nawet nie chciało im się informować o nowych stawkach za czynsz, które zmieniły się od stycznia 2016...na szczęście okazało się że mamy nadpłatę

Co do likwidacji szkód w wyniku pożaru śmietnika to oczywiste że pewnie jakieś prace remontowe rozpoczną na wiosnę jak zrobi się dość ciepło

Fajnie jak w końcu udało by się ustalić normalny ruch pojazdów na naszym całym osiedlu, chociaż i tak jestem w głębokim szoku że od dawna nikt nie pozostawił auta pod naszymi oknami gdzie wymalowana jest koperta-czyżby szło lepsze ?:P

Temat pozostawiana śmieci pod śmietnikami to głębszy problem niż myślałam, ponieważ nie wynika to często że ktoś nie wziął kluczy z mieszkania tylko ich po prostu nie ma...ostatnio gdy wchodziłam do klatki pomogłam sąsiadowi otworzyć drzwi do śmietnika ponieważ jak sam się przyznał cały czas ich nie posiada i aż krew zalewa że do dziś nie chce się mu ich dostać

Widać że nikt już chyba na razie nie sprząta klatek, pomijając fakt że przydałoby się odmalować ściany, a wiaty na śmieci wołają o pomstę do nieba-SYF i SMRÓD

Czekamy na stronę internetową nowego Zarządu-bardzo fajny pomysł
Powrót do góry
Ridick26
14 mar 2017 : 15:22
Zarejestrowany #2807
Dołączył: 27 sty 2015 : 15:51
postów: 70
Czy nowy zarzad wm1 moglby zwrocic uwage Polnordowi na syf jaki codziennie zostawiaja koparki i robotnicy na drodze?
Rozumiem budowa budowa ale jeszcze kiedys sprzatali codziennie a teraz jest masakra
Powrót do góry
krzada
14 mar 2017 : 23:26

Zarejestrowany #717
Dołączył: 01 lut 2012 : 14:23
postów: 106
[Ridick26] rozbawiłeś mnie do łez Już oczyma wyobraźni widzę to przejęcie się Polnordu naszą uwagą
Gdzieś tak w styczniu, dzwoniłem na Straż Miejską, byli, coś tam pouczyli, trochę sprzątają ok. 16. Podkreślam: trochę. Z grubsza środek jezdni.
Wczoraj się wściekłem i na kwadrans zablokowałem tą cholerną koparę. nawet na Policaj zadzwoniłem, że sprzętem budowlanym, z podniesioną łychą jeżdżą, że dzieci ze szkoły, itp. To usłyszałem, że nasz Policaj ma to, w skrócie, w d... I tyle.
A poza tym te wjazdy na budowę, na pewno ten przy pojemnikach na rondku, są dzikie, nawet na ich płotku nieoznakowane. Pozostaje jedynie zablokowanie ich zaparkowanymi samochodami.

[ Edytowany 14 mar 2017 : 23:28 ]
Powrót do góry
Idź do strony   <<        >>   

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System