Zaloguj się | Rejestracja

Szczecin Gumieńce - CMENTARZE

Cmentarze na mapie Gumieniec:
Instrukcja: w celu przesunięcia mapy kliknij na interesujący Ciebie obszar i poruszaj myszką. Powiększ mapę klikając "+" i analogicznie pomniejsz mapę przez "-".

Lista cmentarzy:
Cmentarz Centralny
w Szczecinie

ul. Ku Słońcu 125a, 71-080 Szczecin

Cmentarz Centralny w Szczecinie (do 1945 niem. Hauptfriedhof) to największy cmentarz w Polsce, trzeci co do wielkości w Europie i jeden z największych na świecie. Został założony w latach 1899-1900, we wschodniej części Gumieniec, według projektu Wilhelma Meyera-Schwartaua, a ostateczny kształt nadał mu Georg Hannig w roku 1918. Od jego otwarcia pochowano na nim ponad 300 tysięcy zmarłych, a jego dzisiejsza powierzchnia wynosi 167,8 ha. Obecnie jest jedenym z najpiękniejszych parków przyrodniczych naszego Miasta. Cmentarz jest zarządzany przez Zakład Usług Komunalnych.

Strona www:
www.cmentarze.szczecin.pl

Wyszukiwarka miejsca pochówku:
www.cmentarze.szczecin.pl

Cmentarz Zachodni
ul. Bronowicka, 70-002 Szczecin

Cmentarz Zachodni przy ulicy Bronowickiej na Gumieńcach będzie największą, nową nekropolią Szczecina. Rozwiąże on problemy z brakiem miejsca pod pochówki na cmentarzach komunalnych Miasta. Część terenu będzie zagospodarowana przez Miasto, natomiast pozostała część została przekazana Kurii Szczecińsko-Kamieńskiej pod cmentarz wyznaniowy. Podobnie jak Cmentarz Centralny został zaprojektowany jako park. Powierzchnia nowego cmentarza wyniesie 73 ha a jego pojemność liczona jest na 30 tys. miejsc.

Strona www:
www.cmentarze.szczecin.pl

wyszukiwarka Gumieniec

Gumieńce - usługi/firmy

kodo

przychodnie.jpg
Centrum Medyczne
Dobra
Centrum Medyczne Dobra zaprasza: konsultacje specjalistów z pełną diagnostyką, ultrasonografia (usg), zabiegi stomatologiczne chirurgiczne, ortopedyczne i ginekologiczne w znieczuleniu ogólnym, rehabilitacja indywidualna i grupowa, joga i pilates. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 91 45 39 500.

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
Gumience24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Gumience24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się na Gumieńcach... więcej