WiadomośćW CH Ster będzie kino i część rozrywkowa
(Kategoria: Szczecin Gumieńce - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
sobota 22 października 2016 - 07:10:04


W CH Ster będzie kino
i część rozrywkowa


Możliwe, że już w 2019 roku w Centrum Handlowym Ster będzie kino. Ma to związek z planowaną rozbudową galerii. Inwestycja będzie realizowana na działce o powierzchni 8 hektarów, znajdującej się po zachodniej stronie istniejącego kompleksu handlowego. Rozbudowa istniejącego centrum zastąpi planowaną budowę CH Aleja Słońca, które miało być oddzielną galerią handlową.


Firmy Valad Europe oraz Mayland Real Estate podpisały list intencyjny, w którym wyrażają zamiar wspólnej rozbudowy Centrum Handlowego Ster w Szczecinie. Deweloperem przedsięwzięcia będzie Mayland. Inwestycja będzie realizowana na działce o powierzchni 8 hektarów, znajdującej się po zachodniej stronie istniejącego kompleksu handlowego. Działka objęta jest planem zagospodarowania przestrzennego pozwalającego na realizację inwestycji.

"Dzięki rozbudowie powierzchnia handlowa CH Ster powiększy się z obecnych 43.000 m2 do 67.700 m2, na której znajdzie się 160 najemców. Rozbudowany Ster będzie największym podmiejskim centrum handlowym w Szczecinie, stanowiącym alternatywę dla śródmiejskich galerii koncentrujących obecnie najlepsze marki handlowe. Dzięki czytelnemu układowi jednopoziomowej galerii handlowej, obsługiwanej przez otaczający ją parking na ponad 2000 samochodów i dogodnej komunikacji publicznej, ma to być łatwo dostępny i wygodny obiekt obsługujący Szczecin, Mierzyn i region Pomorza zarówno w Polsce, jak i niemieckiej części Pomorza Przedniego" - informuje Anna Skrocka, PR Manager Mayland Real Estate.

Reklamy Google:


Centrum Handlowe Ster w Szczecinie, oddane do użytku w 1999 roku, sąsiaduje z leżącym tu za za granicą miasta Mierzynem, który od kilkunastu lat jest najsilniej urbanizowanym obszarem podmiejskim. Dzięki bezpośredniemu połączeniu z przejściem granicznym w Lubieszynie jest również najłatwiej dostępnym dla klientów z Niemiec obiektem handlowym Szczecina.

W skład kompleksu handlowego połączonego wspólnym parkingiem wchodzi galeria handlowa z hipermarketem spożywczym "Bi1" oraz sklepami takich marek jak: GoSport, RTVEuroAGD, Empik, Smyk, Sephora, CCC, New Yorker, Rossmann, KFC - łącznie 60 lokali handlowych i usługowych. Obok galerii znajdują się park handlowy z Castoramą, Statoil, stacją obsługi Feu Vert i McDonald’s.

Dodatkowe 25 tysięcy m2 powierzchni rozbudowanej galerii obejmie kino i uzupełniające funkcje rozrywkowe, duża część restauracyjna z 15 lokalami i 400 miejscami siedzącymi oraz 100 lokali przeznaczonych, przede wszystkim, dla najlepszych marek modowych.

Budowa centrum rozpocznie się w przyszłym roku, a jej zakończenie planowane jest na jesień 2019 roku. Inwestycja zastąpi planowaną budowę CH Aleja Słońca, które miało być oddzielną galerią handlową zlokalizowaną pomiędzy Centrum Handlowym Ster w Szczecinie, a ul. Spółdzielców w Mierzynie.

"Rezygnacja z budowy Alei Słońca ma związek z sytuacją gospodarczą w kraju i jeszcze wieloma innymi czynnikami. Z tych powodów postanowiliśmy razem z firmą Valad Europe rozbudować istniejące CH Ster, korzystając z terenu, na którym miała powstać galeria Aleja Słońca" - powiedziała w rozmowie z naszą redakcją Anna Skrocka z Manager Mayland Real Estate.

Valad Europe jest zarządcą inwestycji specjalizującym się w nieruchomościach. Spółka inwestuje w nieruchomości przemysłowo-usługowe w Wielkiej Brytanii i w Europie. Jej główna działalność to podnoszenie wartości zarządzanymi inwestycjami. Valad Europe zarządza nieruchomościami o wartości 5,3 mld euro w ramach 27 funduszy inwestycyjnych oraz czterystoma nieruchomościami obejmującymi około 4,2 mln m2 i wynajętymi przez około 3 800 najemców. Spółka zatrudnia 200 osób w 22 biurach w 13 państwach europejskich.

Mayland Real Estate jest wiodącym deweloperem i zarządcą dużych obiektów handlowych w Polsce. Firma działa na polskim rynku od 1995 r. jako spółka Grupy Casino. Mayland oddał do użytku nowoczesne centra handlowe: Karolinkę w Opolu, Pogorię w Dąbrowie Górniczej, Jantar w Słupsku oraz Rivierę w Gdyni. Spółka zarządza obiektami handlowymi i posiada znaczący portfel projektów w całym kraju. Obecnie Mayland realizuje budowę Centrum Serenada w Krakowie, przygotowuje przebudowę Fortu Wola w Warszawie oraz prowadzi prace nad uruchomieniem dwóch kolejnych projektów.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościTak miało wyglądać CH Aleja Słońca - wizualizacja:


Centrum Handlowe Ster na Gumieńcach w Szczecinie:
Instrukcja: w celu przesunięcia mapy kliknij na interesujący Ciebie obszar i poruszaj myszką. Powiększ mapę klikając "+" i analogicznie pomniejsz mapę przez "-".

Zobacz artykuły powiązane:

Zamiast Reala na Gumieńcach - sklep Bi1

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku hipermarket Real, znajdujący się w Centrum Handlowym Ster na Gumieńcach, zmieni swoją nazwę na Bi1. To efekt zmian, które wprowadza nowy właściciel sklepu - francuska firma Anciens Etablissements Georges Schiever et Fils.Real na Gumieńcach kupi francuska firma

UOKiK wydał zgodę na dwie transakcje, które pozwolą Auchan Polska zrealizować warunki niezbędne do przejęcia sieci Real. Hipermarket znajdujący się w Centrum Handlowym Ster na Gumieńcach kupi francuska firma Anciens Etablissmements Georges Schiever et Fils.Real na Gumieńcach
- do sprzedania


Nadal nie wiadomo co powstanie zamiast Reala w Centrum Handlowym Ster na Gumieńcach. Auchan, który kupił hipermarkety Real w Polsce, zgodnie z zaleceniem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta będzie musiał znaleźć innego nabywcę dla sklepu przy ul. Ku Słońcu. Poszukiwania nabywcy trwają.Drugie życie CH Ster
na Gumieńcach


Powoli kończy się przebudowa Centrum Handlowego Ster przy ul. Ku Słońcu w Szczecinie. Centrum ma już nowe logo, zmienioną kolorystykę oraz wystrój. Z daleka widać nową fasadę z kolorowych paneli. Ruszyła też kampania promocyjna Steru pod hasłem "Żyj kolorowo".CH Ster na Gumieńcach: co zamiast Reala?

W Centrum Handlowym Ster, przy ulicy Ku Słońcu na Gumieńcach w Szczecinie, był już hipermarket Geant, teraz jest Real, a wkrótce miał pojawić się Auchan. Okazuje się jednak, że Auchan nie może tutaj powstać, mimo iż francuski koncern kupił całą sieć sklepów Real w Europie Środkowej.Centrum Aleja Słońca
- kiedyś powstanie


Wraca temat budowy Centrum Handlowego Aleja Słońca, które ma powstać na granicy Gumieniec i Mierzyna. Nowością jest fakt, że nowe centrum ma być bezpośrednio połączone z CH Ster i co za tym idzie, stanie się prawdopodobnie największą galerią handlową w województwie zachodniopomorskim. Ciągle jednak nie wiadomo, kiedy ruszy budowa.Przebudowa CH Ster
na Gumieńcach


W lipcu rozpoczęła się przebudowa Centrum Handlowego Ster, które znajduje się przy ul. Ku Słońcu w Szczecinie. Pierwsze centrum handlowe na Gumieńcach, które funkcjonuje już na naszym rynku 14 lat, poddane zostanie remodelingowi. Wprowadzenie lekkich materiałów, szkła, kolorów i nowatorsko zaaranżowanego oświetlenia ma zmienić charakter centrum, odmładzając jego wnętrza.CH Ster na Gumieńcach: Geant, Real i... Auchan

W Centrum Handlowym Ster, przy ulicy Ku Słońcu na Gumieńcach w Szczecinie, mieliśmy już hipermarket Geant, teraz jest Real, a w 2013 roku pojawi się Auchan. Zmiany, które nastąpią w nowym roku, związane są ze sprzedażą całej sieci sklepów Real w Europie Środkowej, francuskiemu koncernowi Auchan.Źródło: Gumieńce 24 - Portal Mieszkańców > Gumieńce > Szczecin
( http://www.gumience24.pl/news.php?extend.1714 )