Zaloguj się | Rejestracja

Praca w Niemczech jako opiekun osób starszych


Praca w Niemczech jako opiekun osób starszych - co warto o niej wiedzieć?

Zastanawiasz się, czym się zająć w życiu? Może zasypiasz i budzisz się z tym pytaniem, lecz nadal nie znasz na nie odpowiedzi? Może znów dowiedziałeś się, że któryś z Twoich znajomych wyjechał pracować do Niemiec i docierają do Ciebie przez portal społecznościowy jego nowe zdjęcia, na których jest uśmiechnięty i szczęśliwy? Chociaż go nie znamy, możemy niemal zagwarantować, że nie udaje - warto wyjechać za granicę, ponieważ są tam ludzie, którzy czekają na Ciebie i docenią Twoją obecność. Są to seniorzy - a więc część społeczeństwa najbardziej zdana na pomoc drugiej osoby, zależna od jej dobrej woli i otwarta na stworzenie przyjacielskiej relacji.


Praca w Niemczech? Jasne - ale jaka?

Niemcy są krajem, w którym występuje najniższy przyrost naturalny, społeczeństwo szybko się starzeje, więc zapotrzebowanie na opiekunów osób starszych jest tam bardzo duże. Dowiedz się, jak znaleźć pracę w tym zawodzie! Agencja pracy za granicą - Prosenior24.pl pomoże Ci na każdym etapie!

Jaki powinien być dobry opiekun?

Opiekun to zawód, który można postawić w tym samym szeregu co lekarz, nauczyciel, położna. Nie należy traktować go wyłącznie jako kolejnego „wpisu do cv” lub źródła szybkiej gotówki. Przede wszystkim musimy pamiętać, że będziemy pracować z człowiekiem, który czuje, myśli i przeżywa rzeczywistość podobnie jak my. W tym zawodzie wymagana jest ponadprzeciętna empatia i wrażliwość. Starsze osoby często mają wyrobione nawyki, przyzwyczajenia, których nie należy lekceważyć. Bywają kapryśni i niesforni, lecz powinno nas to nie dziwić, a wręcz motywować do wyrozumiałości - w końcu podeszły wiek rządzi się swoimi prawami. Od samego początku pracy należy zadbać o komfort psychiczny naszego seniora. Odpowiednie podejście do podopiecznego to klucz do zbudowania ciepłej, rodzinnej relacji. Nie należy widzieć w nim wyłącznie pracodawcy, lecz raczej człowieka, za którego jesteśmy w pewnym stopniu odpowiedzialni - współczucie i jeszcze raz współczucie!

Praca jako opiekun nie wiąże się jednak wyłącznie z odpowiednim nastawieniem psychicznym, gdyż zawód ten wymaga także sprawności fizycznej. Do naszych obowiązków będzie należało: codzienne sprzątanie, robienie zakupów, ale i czynności pielęgnacyjne. Wymagana będzie nienaganna kondycja fizyczna, dobry wzrok i słuch, zdrowy kręgosłup i... wolność od nałogów (wykluczone jest nadmierne picie alkoholu lub mocniejsze używki). Dodatkowym atutem będzie ogólna zaradność życiowa, więc warto, aby przyszły opiekun potrafił naprawić kran lub chociaż znaleźć odpowiedniego fachowca od domowych usterek.

Seniorzy w Niemczech

Niemieccy seniorzy to ludzie lubiący spędzać aktywnie czas. Basen, nordic walking, taniec, śpiew - to dla wielu z nich ulubione aktywności. Podczas pracy opiekun ma więc obowiązek troszczyć się nie tylko o ciało seniora, ale i o jego ducha! Zapewnienie rozrywki naszemu podopiecznemu to zadanie, w którym będziemy mogli się wykazać swoją kreatywnością. Kto wie, może po powrocie z Niemiec będziecie potrafili nie tylko lepiej dbać o drugą osobę... ale i jodłować !

To wspaniała praca, lecz nie znam języka niemieckiego...

Fakt, może to być poważnym utrudnieniem, gdyż poprawna komunikacja to podstawa, ale mamy rozwiązanie - na naszej stronie internetowej znajdziesz kurs, który poprawi Twoje kwalifikacje językowe.

Dlaczego warto wyjechać z ProSenior24.pl?

Uważasz, że praca w roli opiekuna to zadanie dla Ciebie i spełniasz powyższe kryteria? Świetnie - jesteś potrzebny! Nasza agencja ProSenior24.pl od dawna zajmuje się pośrednictwem pracy na terenie całych Niemiec. Zapewniamy legalne zatrudnienie, bezpieczeństwo i najwyższą troskę o los naszego pracownika. Zgłoś się do nas!
Artykuł promocyjny

środa 22 lutego 2017 - 18:03:14 | Komentarze: 0
Wersja do druku

wyszukiwarka Gumieniec

Gumieńce - usługi/firmy

kodo

przychodnie.jpg
Centrum Medyczne
Dobra
Centrum Medyczne Dobra zaprasza: konsultacje specjalistów z pełną diagnostyką, ultrasonografia (usg), zabiegi stomatologiczne chirurgiczne, ortopedyczne i ginekologiczne w znieczuleniu ogólnym, rehabilitacja indywidualna i grupowa, joga i pilates. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 91 45 39 500.

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
Gumience24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Gumience24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się na Gumieńcach... więcej