Zaloguj się | Rejestracja

Park przy ul. Przygodnej na Gumieńcach (więcej...)


Park przy ul. Przygodnej na Gumieńcach

Park przy ulicy Przygodnej na Gumieńcach funkcjonuje już od roku, jednak jest wciąż mało znany wśród mieszkańców Szczecina. To świetne miejsce na aktywny wypoczynek - dla dorosłych oraz dzieci. Można tam dotrzeć od strony jeziorka Słoneczne, jak i od strony ulicy Ku Słońcu. Ulica Przygodna jest po prawej stronie jadąc do Mierzyna, prawie na wysokości pętli tramwajowej.


Niewiele osób wie, że park przy ulicy Przygodnej zakwalifikował się do konkursu na najlepszą przestrzeń publiczną województwa zachodniopomorskiego. Jednak ostatecznie pierwsze miejsce w trzeciej już edycji tego plebiscytu przypadło "Dolinie Miłości" we wsi Zatoń Dolna (powiat Gryfino).

Reklamy Google:


Urocze alejki, ogrodzone place zabaw, ławeczki i stojaki rowerowe. Na samym końcu czeka siłownia pod chmurką, która cieszy się ogromnym powodzeniem wśród najmłodszych, jak i nieco starszych miłośników aktywnego wypoczynku. To tylko niektóre zalety terenu rekreacyjnego przy ul. Przygodnej w Szczecinie.

Park o powierzchni 2,2 ha powstał na terenie dawnej szkółki miejskiej drzew i krzewów, po której pozostały rzędy wyrośniętych drzew. Od strony zachodniej granicę terenu wyznacza linia rzeki Bukowa, od strony południowej linię graniczną stanowi rzeka Wierzbak. Po wschodniej stronie za ul. Przygodną znajduje się teren z podziemnym ujęciem wody "Świerdzewo", stronę północną terenu zamykają pracownicze ogródki działkowe. Oprócz tradycyjnych ścieżek pojawiły się tam również drewniane kładki spacerowe. Park cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców m.in. osiedli Kapitanatów i Polskich Marynarzy.

Kolejny etap realizacji infrastruktury wypoczynkowej w tym miejscu to wykonanie na rzeczkach Bukowej i Wierzbaku pomostów (o czym już wspominaliśmy) oraz szlaku spacerowo-rowerowego, który połączy park przy ul. Przygodnej z powstającym właśnie parkiem przy ul. Kutrzeby. Warto też dodać, że przy ulicy Kutrzeby ruszyły już prace przygotowawcze i nowy park powinien być dostępny dla mieszkańców Gumieniec i pobliskich osiedli już w połowie lipca bieżącego roku.

Tekst i zdjęcia: Monika Wiśniewska

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościPark przy ul. Przygodnej w Szczecinie:
Instrukcja: w celu przesunięcia mapy kliknij na interesujący Ciebie obszar i poruszaj myszką. Powiększ mapę klikając "+" i analogicznie pomniejsz mapę przez "-".

Zobacz artykuły powiązane:


Japońskie mostki w parku na Gumieńcach

Jeszcze przed wakacjami, w parku przy ulicy Przygodnej na Gumieńcach w Szczecinie pojawi się kolejna atrakcja. Na rzece Bukowa powstaną trzy kładki w stylu japońskim. Dzięki temu rozwiązaniu mieszkańcy osiedli Kapitanów i Marynarzy będą mieli łatwiejszy dostęp do parku. Mostki są częścią planowanego szlaku pieszo-rowerowego, który w przyszłości łączyć będzie teren przy ul. Przygodnej, z Jeziorkiem Słonecznym i budowanym parkiem przy ul. Kutrzeby.


Rusza budowa parku
obok Gumieniec


W bliskim sąsiedztwie Gumieniec, przy ulicy Generała Kutrzeby w Szczecinie, powstanie duży park z boiskami i placem zabaw. Zgodnie z zapowiedzią wykonawcy budowa terenu rekreacyjnego ruszy lada moment. Z nowego parku mamy już korzystać od połowy lipca 2012 roku.

poniedziałek 14 maja 2012 - 13:54:22 | Komentarze: 1
Wersja do druku

wyszukiwarka Gumieniec

Gumieńce - usługi/firmy

kodo

przychodnie.jpg
Centrum Medyczne
Dobra
Centrum Medyczne Dobra zaprasza: konsultacje specjalistów z pełną diagnostyką, ultrasonografia (usg), zabiegi stomatologiczne chirurgiczne, ortopedyczne i ginekologiczne w znieczuleniu ogólnym, rehabilitacja indywidualna i grupowa, joga i pilates. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 91 45 39 500.

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
Gumience24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Gumience24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się na Gumieńcach... więcej