Zaloguj się | Rejestracja

Sandra potrzebuje naszej pomocy! (więcej...)


Sandra potrzebuje
naszej pomocy!


Sandra Korsak ma 22 lata, i od 11 lat choruję na ataksję móżdżkową. Pomimo trudności z poruszaniem nie poddaje się. Jej największym marzeniem jest samodzielne wyjście na spacer czy dyskotekę. Czy marzenie ma szansę się spełnić? Tak, jeśli nie zabraknie ludzi, którzy jej w tym pomogą. Zapraszamy na wywiad z Sandrą i jej mamą.


Ataksja, a więc niezborność ruchów to zespół objawów określających zaburzenia koordynacji ruchowej ciała. Choroba przejawiać się może nieprawidłowościami chodu, niezgrabnością ruchów kończyn górnych szczególnie przy próbie wykonania określonych czynności oraz zaburzeniami wykonywania szybkich ruchów naprzemiennych. Choroba ta jest bardzo rzadka i niestety bardzo podstępna.

Reklamy Google:


Monika Wiśniewska (Gumience24.pl): Co zrobić, aby marzenie Sandry się ziściło?
Jolanta Korsak (mama Sandry): W tej chwili zbieramy pieniądze na przeszczep komórek macierzystych, wykonywany w Chinach. Koszt leczenia to 100 tysięcy złotych. Termin wyznaczony został na 20 października. Jednak nie mamy dostatecznych środków. Brakuje nam ok. 65 tysięcy złotych. Nie mogę wziąć kredytu ponieważ utrzymanie osoby niepełnosprawnej jest bardzo kosztowne.

MW: Na co dokładnie choruje Sandra?
JK: Sandra urodziła się jako zdrowe dziecko. W okresie dojrzewania, pomiędzy 8 a 11 rokiem życia, zaczęły się pierwsze oznaki choroby - miała zachwiania równowagi. W wieku 11 lat po licznych wizytach u lekarzy okazało się, że choruje na ataksje móżdżkową. To bardzo rzadka choroba, która wyniszcza układ nerwowy i ciągle postępuje. W zeszłym roku pojawiło się dla nas takie maleńkie światełko w tunelu. I ja, jako matka muszę zrobić wszytko by pomóc swojemu dziecku. W grudniu zaczęliśmy pierwsze podejścia do zbiórki pieniędzy. Wystąpiłam wszędzie gdzie się da, aby uzyskać fundusze. W tej chwili organizujemy różne aukcje charytatywne. Licytujemy m.in. koszulki sportowców. Odezwali się też do nas wspaniali ludzie, którzy chcą nam pomóc. Już 10 września w klubie Rocker w Szczecinie odbędzie się koncert na rzecz Sandry.

MW: Sandra, pamiętasz kiedy zaczęły się problemy ze zdrowiem?
Sandra Korsak: Jak miałam 11 lat, czyli choruję połowę mojego życia.

MW: I teraz jest szansa na wyleczenie choroby?
SK: Tak. Marzę o tym, żeby móc samemu wyjść z domu, czy choćby przenieść szklankę z gorącą kawą lub herbatą.

MW: Macie kontakt z osobami, które również chorują na ataksję móżdżkową?
SK: Tą samą chorobę ma Justyna Kurowska ze Szczecina. Ona w tej chwili jest po pierwszym przeszczepie komórek macierzystych i jest ogromna poprawa. Jeszcze znam taką Marzenę z Karwolina, która była już na dwóch operacjach i w tej chwili jest już w pełni sprawna.

MW: Jak ludzie reagują na Ciebie, na Twoją chorobę? Podobno z tolerancją jest u nas coraz lepiej?
SK: Myślę, że w tej chwili jest dużo lepiej. Trzy lata temu wyzywano mnie jeszcze od pijaczek i narkomanek. W tej chwili tego nie ma. Ludzie mnie często widzą, poznają.

MW: Czy ciężko było ukończyć studia?
SK: Nie było łatwo, zwłaszcza, że moje studia były rozsiane po całym Szczecinie i trudno było mi się przemieszczać.

MW: Jeśli operacja się uda, to co dalej? Jakie masz plany?
SK: Chciałabym jeszcze ukończyć polonistykę, ale nie wiem jak będzie. Teraz pragnę po prostu wyzdrowieć.

MW: I tego Ci życzymy z całego serca.


Więcej informacji o Sandrze Korsak, akcjach charytatywnych oraz o tym jak można pomóc, znajdziecie na stronie www.sandrakorsak.pl

Dnia 10 września 2012 r. o godz. 19:00 w klubie Rocker w Szczecinie odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Sandry. Na koncercie zagrają: Bona Fides, Overdose, Gramma Drift, Raca, Buka oraz Mesaf, YankeeYankes. Imprezę poprowadzi DJ Twister. Bilety: 25 zł.

Kolejny koncert charytatywny odbędzie się 16 września o godz. 19:00 w klubie Alter Ego w Szczecinie. Wystąpią m.in. FLOATIN BAND (Police), JAW RAW (Chojna, Szczecin) oraz CURCUMA (Szczecin). Cena za wstęp wynosi 15 zł, a całość dochodów zostanie przeznaczona na cel akcji.

Serdecznie zapraszamy!

Tekst: Monika Wiśniewska
Zdjęcia: www.sandrakorsak.pl

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


sobota 01 września 2012 - 07:36:28 | Komentarze: 0
Wersja do druku

wyszukiwarka Gumieniec

Gumieńce - usługi/firmy

kodo

przychodnie.jpg
Centrum Medyczne
Dobra
Centrum Medyczne Dobra zaprasza: konsultacje specjalistów z pełną diagnostyką, ultrasonografia (usg), zabiegi stomatologiczne chirurgiczne, ortopedyczne i ginekologiczne w znieczuleniu ogólnym, rehabilitacja indywidualna i grupowa, joga i pilates. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 91 45 39 500.

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
Gumience24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Gumience24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się na Gumieńcach... więcej