Zaloguj się | Rejestracja

Gumieńce: uwaga na fotoradary z antenką (więcej...)


Gumieńce: uwaga na fotoradary z antenką

Na ulicy Ku Słońcu na Gumieńcach w Szczecinie zainstalowano dwa fotoradary pracujące w systemie online. Można je rozpoznać po antenkach, które są zainstalowane na skrzynce z fotoradarem. Kierowcy muszą teraz szczególnie uważać na znaki ograniczające prędkość, ponieważ dzięki nowym urządzeniom jakość zdjęć jest lepsza, a dodatkowo znacznie skraca się procedura związana z wystawieniem mandatu.


Wyjaśnijmy na czym polega różnica między zwykłym fotoradarem, a takim który działa w systemie online. W przypadku tego pierwszego procedura rozpoczyna się od włożenia urządzenia rejestrującego prędkość do skrzynki na słupie. Następnie po określonym czasie pracownik Inspekcji Transportu Drogowego zabierał urządzenie do bazy, odczytywał zapisane na dysku zdjęcia oraz prędkości pojazdów i na koniec uruchamiał proces związany z ustaleniem tożsamości kierowcy i wysłaniem mu mandatu.

Reklamy Google:


W przypadku fotoradarów online kierowca przekraczający dozwoloną prędkość może się spodziewać, że kilka sekund później jego zdjęcie wraz z zapisem prędkości znajdzie się na serwerach centrali Inspekcji Transportu Drogowego w Warszawie. Od razu rozpoczyna się procedura związana z przyznaniem mandatu i możemy się wkrótce spodziewać listu o niezbyt miłej treści.

Nowe fotoradary zainstalowano na ulicy Ku Słońcu na Gumieńcach: na skrzyżowaniu z ul. Hrubieszowską jadąc w stronę centrum oraz na wysokości ulicy Pięknej, na jezdni prowadzącej w kierunku Mierzyna. Lokalizację urządzeń zaznaczyliśmy na poniższej mapie. Do tej pory znajdowały się tam maszty, w których czasami Straż Miejska montowała fotoradar. Kierowcy, którzy jechali zbyt szybko, mogli liczyć na to, że urządzenie nie jest obecnie zainstalowane. Teraz możemy o tym zapomnieć.

Źródło: gazeta.pl

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościNa ul. Ku Słońcu w Szczecinie zainstalowano dwa fotoradary online:
Instrukcja: w celu przesunięcia mapy kliknij na interesujący Ciebie obszar i poruszaj myszką. Powiększ mapę klikając "+" i analogicznie pomniejsz mapę przez "-".

Skrzyżowanie ulic Ku Słońcu i Hrubieszowskiej w Szczecinie - Google Street View:

Skrzyżowanie ulic Ku Słońcu i Pięknej w Szczecinie - Google Street View:
Instrukcja: w celu obracania widoku skorzystaj z kółka na panelu sterowania w lewym górnym rogu lub użyj strzałek w lewo i w prawo na klawiaturze. Jeśli chcesz przejść po ulicy, kliknij jedną z białych strzałek nałożonych na drogę lub użyj strzałek w górę i w dół na klawiaturze.

Zobacz artykuły powiązane:


Dwa nowe fotoradary
na Gumieńcach


Na Gumieńcach w Szczecinie pojawią się 2 nowe fotoradary. Nowe urządzenia rejestrujące zbyt szybko jadące pojazdy będą ustawione na ulicy Ku Słońcu, w miejscach doskonale znanych kierowcom. Fotoradary zostaną zainstalowane na stałe co oznacza, że kierowcy łamiący przepisy nie mają co liczyć na łut szczęścia.

piątek 30 listopada 2012 - 10:46:37 | Komentarze: 0
Wersja do druku

wyszukiwarka Gumieniec

Gumieńce - usługi/firmy


przychodnie.jpg
Centrum Medyczne
Dobra
Centrum Medyczne Dobra zaprasza: konsultacje specjalistów z pełną diagnostyką, ultrasonografia (usg), zabiegi stomatologiczne chirurgiczne, ortopedyczne i ginekologiczne w znieczuleniu ogólnym, rehabilitacja indywidualna i grupowa, joga i pilates. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 91 45 39 500.

przychodnie.jpg
Przychodnie
Medycyny Rodzinnej
Zapraszamy naszych Pacjentów na pierwsze bezpłatne szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B
- wzw B. Szczecin-Gumieńce,
ul. Lubelska 29, tel. +48 91 486 80 80.

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
Gumience24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Gumience24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się na Gumieńcach... więcej

reklama