Zaloguj się | Rejestracja

Łapanka na Ku Słońcu. Fotoradar się chowa (więcej...)


Łapanka na Ku Słońcu.
Fotoradar się chowa


We wtorek 2 kwietnia, na ulicy Ku Słońcu tuż przed skrzyżowaniem z ul. Źródlaną, wszystkich krnąbrnych kierowców czekała niemiła niespodzianka. W celu "poprawy bezpieczeństwa" swoje "laserowe działo" wytoczyła tam znów szczecińska Straż Miejska. I wszystko byłoby godne pochwały gdyby nie fakt, że i strażnik miejski i przede wszystkim fotoradar nie były widoczne dla kierowców. Czy tu naprawdę chodzi o poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu?


Miejsce, w którym pojawił się fotoradar jest bardzo niebezpieczne dla pieszych. Pisaliśmy już wielokrotnie o problemie mieszkańców, którzy próbują pokonać pasy w tym miejscu (ulica Źródlana/Różana). Często dochodzi tu do wypadków z udziałem pieszych, najczęściej z powodu nadmiernej prędkości przejeżdżających samochodów. Dlatego też popieramy kontrolę prędkości w tym miejscu i wszelkie starania o poprawę bezpieczeństwa. Jednak tzw. "foto-śmietnik" notorycznie ustawiany jest w taki sposób, aby kierowca nie miał szansy go wcześniej zobaczyć i aby z zaskoczenia pstryknąć fotkę.

Fotoradar ustawiany jest za betonową latarnią pod takim kątem, by dopiero w ostatniej chwili kierowca mógł go zobaczyć. Kilka metrów przed skrzyżowaniem z przejściem dla pieszych, błyskające z zaskoczenia czerwone światło fotoradaru, z pewnością nijak nie wpływa na poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu. Z całą pewnością widoczne urządzenie i oznakowany przy nim samochód dałyby dużo lepszy efekt. Tymczasem nie tylko urządzenie "się chowa" przed kierowcami, ale również strażnik w swoim służbowym samochodzie zaparkowanym tuż za rogiem, na ul. Źródlanej.

Nasz reporter zapytał pełniącego służbę strażnika (nr służbowy 038) o sposób ustawienia fotoradaru. W odpowiedzi usłyszał, że "skoro latarnia zasłania fotoradar to trzeba przestawić latarnię". Rozumiemy trudną sytuację materialną Straży Miejskiej w Szczecinie. Nie rozumiemy tylko, dlaczego w walce o bezpieczeństwo na szczecińskich drogach, bezpieczeństwo jest na ostatnim miejscu.

Fotoradar w Szczecinie - YouTube.com (autor: Rafał L) :

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościLokalizacja przenośnego fotoradaru Straży Miejskiej:
Instrukcja: w celu przesunięcia mapy kliknij na interesujący Ciebie obszar i poruszaj myszką. Powiększ mapę klikając "+" i analogicznie pomniejsz mapę przez "-".

Lokalizacja przenośnego fotoradaru Straży Miejskiej - zdjęcia:

Zobacz artykuły powiązane:


Gumieńce, Straż Miejska
i YouTube


Gumieńce znów są sławne, tym razem dzięki... Straży Miejskiej. W serwisie YouTube pojawił się film nakręcony przez jednego z kierowców, na którym widać fotoradar ukryty za latarnią. Video obejrzało już ponad 4 tysiące osób. Komentarze są raczej niepochlebne. Sprawdziliśmy co na ten temat sądzą mieszkańcy Gumieniec.

Gumieńce: niebezpieczne przejścia dla pieszych

Ulica Ku Słońcu na Gumieńcach w Szczecinie to miejsce, gdzie bardzo często dochodzi do wypadków z udziałem pieszych. Szczególnie niebezpiecznie jest między rondem Gierosa, a ul. Różaną/Źródlaną. Pasy są tutaj dobrze oznaczone, a znaki z ograniczeniem prędkości widoczne z daleka. Jednak niemalże co miesiąc dochodzi tam do potrącenia zwierzęcia lub człowieka. O przejścia dla pieszych w tym miejscu zapytaliśmy mieszkańców Gumieniec.

Gumieńce: kolejne potrącenie na Ku Słońcu

Na ulicy Ku Słońcu w Szczecinie znowu potrącono pieszego. W piątek 4 stycznia kierowca toyoty potrącił przechodzącą prawidłowo przez pasy kobietę. Poszkodowana osoba trafiła do szpitala. To już kolejny wypadek z udziałem pieszych na ul. Ku Słońcu. Pod koniec listopada samochody osobowe potrąciły na tej ulicy nastolatkę oraz kobietę, która również trafiła do szpitala.

Gumieńce: potrącenie nastolatki na Ku Słońcu

Dzisiaj rano, we wtorek 20 listopada, ok. godz. 9:00 na ulicy Ku Słońcu w Szczecinie samochód osobowy potrącił nastolatkę. Do wypadku doszło w pobliżu przejścia dla pieszych przy budynku nr 101, między ulicami Krętą a Źródlaną na Gumieńcach. Poszkodowana dziewczyna została odwieziona do szpitala. Dzień wcześniej, przy rondzie Gierosa samochód potrącił kobietę, która również trafiła do szpitala.

Wypadki z udziałem pieszych na Ku Słońcu

W połowie lutego br. pisaliśmy o wypadku na ulicy Ku Słońcu w Szczecinie. Samochód potrącił na pasach pieszego, który przechodził przez jezdnię przy ul. Źródlanej na Gumieńcach. Mężczyzna zmarł w szpitalu. To nie pierwszy śmiertelny wypadek w tym miejscu. W ciągu ostatnich 2 lat zginęły tu dwie osoby, a jedna została ranna. Dlaczego tak się dzieje?

Na Gumieńcach
potrącono pieszego!


Jak nas poinformował jeden z mieszkańców Gumieniec, wczoraj tj. we wtorek 14 lutego, krótko przed godziną 19:00 kierowca samochodu osobowego potrącił przechodzącego przez jezdnię mężczyznę. Do wypadku doszło na przejściu dla pieszych na ul. Ku Słońcu przy Źródlanej na Gumieńcach w Szczecinie.

środa 03 kwietnia 2013 - 06:21:07 | Komentarze: 0
Wersja do druku

wyszukiwarka Gumieniec

Gumieńce - usługi/firmy


przychodnie.jpg
Centrum Medyczne
Dobra
Centrum Medyczne Dobra zaprasza: konsultacje specjalistów z pełną diagnostyką, ultrasonografia (usg), zabiegi stomatologiczne chirurgiczne, ortopedyczne i ginekologiczne w znieczuleniu ogólnym, rehabilitacja indywidualna i grupowa, joga i pilates. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 91 45 39 500.

przychodnie.jpg
Przychodnie
Medycyny Rodzinnej
Zapraszamy naszych Pacjentów na pierwsze bezpłatne szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B
- wzw B. Szczecin-Gumieńce,
ul. Lubelska 29, tel. +48 91 486 80 80.

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
Gumience24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Gumience24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się na Gumieńcach... więcej

reklama