Zaloguj się | Rejestracja

Pętla tramwajowa przy CH Ster - przetarg na projekt


Pętla tramwajowa przy
CH Ster - przetarg na projekt


Urząd Miasta Szczecin ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania "Budowa torowiska do pętli tramwajowej Mierzyn (przy CH STER)". Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 2 czerwca 2015 r. Linia tramwajowa ma zostać wydłużona w kierunku Mierzyna do 2020 roku.


Powraca temat przeniesienia pętli tramwajowej z ul. Kwiatowej na ul. Ku Słońcu przy Centrum Handlowym Ster na Gumieńcach. Jak już informowaliśmy, w tegorocznym budżecie Szczecina zarezerwowano środki na przygotowanie dokumentacji związanej z przedłużeniem linii tramwajowej w kierunku Mierzyna.

Urząd Miasta Szczecin ogłosił właśnie przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania "Budowa torowiska do pętli tramwajowej Mierzyn (przy CH STER)". Zgodnie z dokumentacją przetargową projekt musi uwzględniać budowę dwóch torów dla tramwajów na odcinku od ronda Gierosa do pasa zieleni oddzielającego ulice Ku Słońcu na wysokości Centrum Handlowego Ster w Szczecinie. W tym rejonie ma powstać nowa pętla z miejscem na dwa perony dla tramwajów. Projektanci muszą również uwzględnić na pętli przystanek końcowy dla autobusów, kasę biletową, a także budynek socjalny.

Reklamy Google:


W projekcie musi się też zawierać dokumentacja związana z remontem ulicy i toru wzdłuż ul. Okulickiego. Odcinek torów prowadzący od ul. Kwiatowej przez Okulickiego do ronda Gierosa nie będzie zlikwidowany. W projekcie ma być uwzględniony wjazd tramwajów na ul. Kwiatową od strony Mierzyna. Dodatkowo dokumentacja ma uwzględniać sygnalizację priorytetową dla tramwajów na skrzyżowaniach z poszczególnymi jezdniami.

Firmy zainteresowane udziałem w przetargu mogą składać swoje oferty do 2 czerwca 2015 r. Linia tramwajowa ma zostać wydłużona w kierunku Mierzyna do 2020 roku.

Przypomnijmy, pod koniec lat 90-tych, kiedy na Gumieńcach przy ul. Ku Słońcu powstawało Centrum Handlowe King Cross, w planach była budowa pętli tramwajowej na wysokości ul. Hrubieszowskiej. Dzięki temu mieszkańcy Szczecina mieli dojeżdżać tramwajem nr 8 do samego centrum handlowego, bez konieczności dodatkowych przesiadek. Na tym rozwiązaniu skorzystaliby również mieszkańcy Mierzyna - pętla tramwajowa miała być zlokalizowana na granicy Szczecina.

Inwestorzy uzgodnili z miastem plany przeniesienia pętli i przygotowali odpowiednio teren. Przed CH Ster znajduje się pas zieleni, na którym miała powstać pętla "ósemki". Niestety nie przedłużono linii tramwajowej, mimo iż co pewien czas przedstawiciele miasta zapewniali, że docelowo tramwaj ma dojeżdżać do granic Mierzyna.

Temat przedłużenia linii tramwajowej w kierunku Mierzyna zaczął powracać w ubiegłym roku. Najpierw pojawił się w programie Szczecin 2020, który prezentował prezydent miasta Piotr Krzystek. Później, w połowie listopada, kiedy prezydent podpisywał porozumienie z Wójt Gminy Dobra Teresą Dera w sprawie uruchomienia miejskiej komunikacji autobusowej na terenie sąsiadującej z miastem gminy, wspomniał o planach przeniesienia pętli tramwajowej bliżej Mierzyna. Inwestycję uzależniał wtedy od dotacji unijnych.

Od planów przeszliśmy do pierwszych kroków. W budżecie Szczecina na 2015 rok zarezerwowano pół miliona złotych na przygotowanie dokumentacji związanej z przedłużeniem linii tramwajowej w kierunku Mierzyna. Oznacza to, że projekt zaczyna nabierać realnych kształtów. To dobra wiadomość nie tylko dla mieszkańców Mierzyna, ale również osiedli przy ul. Hrubieszowskiej, Generała Maczka i Polskich Marynarzy.

Źródła: UM Szczecin, szczecin.gazeta.pl

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościMiejsce na pętlę tramwajową przy CH Ster w Szczecinie - Google Street View:
Instrukcja: w celu obracania widoku skorzystaj z kółka na panelu sterowania w lewym górnym rogu lub użyj strzałek w lewo i w prawo na klawiaturze. Jeśli chcesz przejść po ulicy, kliknij jedną z białych strzałek nałożonych na drogę lub użyj strzałek w górę i w dół na klawiaturze.

Zobacz artykuły powiązane:

Pętla tramwajowa przy
CH Ster na Gumieńcach


Wraca temat przeniesienia pętli tramwajowej z ul. Kwiatowej na ul. Ku Słońcu przy Centrum Handlowym Ster na Gumieńcach. W tegorocznym budżecie Szczecina zarezerwowano środki na przygotowanie dokumentacji związanej z przedłużeniem linii tramwajowej w kierunku Mierzyna.Pętla tramwaju nr 8
przy CH Ster? Nieprędko.


Od paru dni przy torach tramwajowych wzdłuż ul. Ku Słońcu na Gumieńcach w Szczecinie widać koparki i robotników. Jak informuje ZDiTM Szczecin prace budowlane związane są z układaniem linii teletechnicznej na odcinku od ronda Gierosa do pętli tramwaju nr 8. Inwestycja może oznaczać, że plany przeniesienia pętli tramwajowej w kierunku Mierzyna zostały znacznie odsunięte w czasie.

wtorek 28 kwietnia 2015 - 05:25:42 | Komentarze: 0
Wersja do druku

wyszukiwarka Gumieniec

Gumieńce - usługi/firmy

kodo

przychodnie.jpg
Centrum Medyczne
Dobra
Centrum Medyczne Dobra zaprasza: konsultacje specjalistów z pełną diagnostyką, ultrasonografia (usg), zabiegi stomatologiczne chirurgiczne, ortopedyczne i ginekologiczne w znieczuleniu ogólnym, rehabilitacja indywidualna i grupowa, joga i pilates. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 91 45 39 500.

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
Gumience24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Gumience24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się na Gumieńcach... więcej